Про Раду Європи - ViaRegiaUkraine

Про Раду Європи

Рада Європи (англ. Council of Europe, фр. Conseil de l’Europe) – міжнародна організація 47 держав-членів у європейському просторі. Штаб-квартира Ради Європи знаходиться у Страсбурзі на французько-німецькому кордоні.

Членство відкрите для всіх європейських держав, які визнають принцип верховенства права і гарантують основні права людини і свободи для своїх громадян.

Мета Ради Європи (далі РЄ) – досягти більшої єдності між її членами для захисту та впровадження ідеалів і принципів, які є їх спільною спадщиною, і сприяння їх економічному та соціальному прогресу. Рада Європи розглядає питання, що мають важливе значення для його членів, у тому числі питання попередження злочинності, зловживання наркотиками, охорони довкілля, біоетики та міграції.

РЄ інституційно не пов’язана з Європейським Союзом, хоча обидва вони використовують той самий прапор та гімн. Раду Європи також не слід плутати з Європейською радою та Радою Європейського Союзу (Рада міністрів).

Рада Європи була заснована в Лондоні 5 травня 1949 року Лондонською Угодою та підписана десятьма країнами-засновниками (Бельгією, Данією, Францією, Ірландією, Італією, Люксембургом, Нідерландами, Норвегією, Швецією та Великобританією). Це робить її найстарішою політичною організацією в Європі.

Основною статутною умовою для вступу країн до РЄ є визнання державою-кандидатом принципу верховенства права, її зобов’язання забезпечити права та основні свободи людини всім особам, які знаходяться під її юрисдикцією, та ефективно співпрацювати з іншими державами з метою досягнення цілей РЄ.

Рада Європи – це форум для дебатів із загальноєвропейських питань. У його рамках укладаються міжурядові юридично обов’язкові угоди (конвенції Ради Європи) з метою збереження спільної спадщини та сприяння економічному та соціальному прогресу.

Один з найбільших успіхів РЄ – це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, яка слугує основою для Європейського суду з прав людини. Європейський суд з прав людини не входить до складу органів Ради Європи, а лише діє при ній. ЄСПЛ було утворено шляхом прийняття Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

Федеративна Республіка Німеччина приєдналася до Ради Європи в 1951 році, Іспанія в 1977, Польща в 1991, Україна в 1995р. 9 листопада 1995 р. відбулась урочиста церемонія вступу України до РЄ, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем’єр-міністром України. 

Офіційними мовами Ради Європи є англійська та французька мови, але під час сесій Парламентської асамблеї як робочі мови використовуються також німецька, італійська та російська. За певних умов під час обговорень може здійснюватись переклад також на інші мови.

Офіс Ради Європи в Україні офіційно розпочав роботу 6 жовтня 2006 року. Офіс сприяє реалізації місії Ради Європи в країні щодо захисту прав людини, підтримки демократії та забезпечення верховенства права, а також здійснює координацію та забезпечує реалізацію проектів і програм співробітництва.

Адреса Офісу:

Офіс Ради Європи в Україні
вул. Іллінська, 8, під’їзд 7, поверх 6
Київ, 04070 Україна

Tel.+38 044 425 60 01
+38 044 425 02 62
E-mail: kyiv@coe.int