Київська область розташована на півночі України і складає основу Київщини - історично-етнографічної частини України, яка історично склалася як політичне ядро України. Перші поселення з'явилися тут ще в епоху палеоліту. Саме ці землі стали центром Київської Русі.
Більшість історичних, архітектурних та культурних пам’яток знаходяться в місті Києві - адміністративному центрі області та столиці України. Саме в Києві знаходиться один із найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства - Софійський собор та Києво-Печерська лавра, які внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а також Золоті ворота - залишки міських укріплень, перша згадка про які датується 1037 роком.
На території Київської області розташовано: 2968 пам’яток археології, 2573 пам’ятки історії, 208 пам’яток архітектури та містобудування (з них – 91 національного значення), 257 пам’яток монументального мистецтва.
Звичайно, що нині одним із найбільш відвідуваних туристичних місць Київщини є Прип’ять – місто-привид, яке відоме на весь світ завдяки техногенній катастрофі на Чорнобильській АЕС у 1986 році, куди щороку приїздять тисячі туристів з усього світу.
На території Київщини залишила сліди одна з прадавніх цивілізацій – легендарна трипільська культура, яку було відкриту у селі Трипілля та Витачів. Розквіт трипільської культури припадає на період між 3500 і 2700 рр. до н. е. У селі Трипілля є 2 музеї, присвячених трипільській культурі – обласний археологічний музей та Приватний історико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна”.
З пам’яток періоду Київської Русі неабиякий інтерес становлять городище та залишки фундаментів і стін величного храму перших руських святих Бориса і Гліба (XI – XII ст.) в м. Вишгороді. У 1935 р. на його базі створено історико-культурний заповідник. Відвідуючі Вишгород варто також заїхати в с. Нові Петрівці, щоб на власні очі побачити колишню президентську резиденцію «Межигір’я» з її багатством та розмахом.
Аби дізнатися більше про культуру українського села різних регіонів України, варто відвідати Національний музей архітектури і побуту України в с. Пирогово, що являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, загальною площею понад 130 гектарів, на якій розташовано понад 300 експонатів.
Для тих, хто має бажання глибше пізнати культуру України періоду середньовіччя, є можливість відвідати історичний парк «Київська Русь», який розташований у с. Копачів Обухівського району. Саме тут в достовірному історичному антуражі відтворюються масштабні історичні баталії, а також відтворюється культура, побут і атмосфера Київської Русі.
Не можливо не згадати про місто-музей Переяслав-Хмельницький, що на Київщині, в якому побували такі відомі особистості, як Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Григорій Сковорода і багато інших. У місті є понад 20 музеїв і особлива колекція вітряків.
В Білій Церкві знаходиться дендропарк “Олександрія”, який було закладено ще у XVIII ст. графом Браницьким як подарунок дружині. Молоді пару часто тут проводять весільні церемонії.
Цікавим місцем в області є контактний зоопарк “ХII місяців” в с. Демидів Вишгородського р-ну, в якому створені всі умови для круглорічної роботи. На території зоопарку мешкає понад 100 видів таких тварин, як бенгальський тигр, ягуар, білий лев, бізони та багато інших.