Київська Архіви - ViaRegiaUkraine

Київська область

10 туристичних об'єктів

Київська область розташована на півночі України і складає основу Київщини - історично-етнографічної частини України, яка історично склалася як політичне ядро України. Перші поселення з'явилися тут ще в епоху палеоліту. Саме ці землі стали центром Київської Русі.

Більшість історичних, архітектурних та культурних пам’яток знаходяться в місті Києві - адміністративному центрі області та столиці України. Саме в Києві знаходиться один із найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства - Софійський собор та Києво-Печерська лавра, які внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а також Золоті ворота - залишки міських укріплень, перша згадка про які датується 1037 роком.

На території Київської області розташовано: 2968 пам’яток археології, 2573 пам’ятки історії, 208 пам’яток архітектури та містобудування (з них – 91 національного значення), 257 пам’яток монументального мистецтва.

Звичайно, що нині одним із найбільш відвідуваних туристичних місць Київщини є Прип’ять – місто-привид, яке відоме на весь світ завдяки техногенній катастрофі на Чорнобильській АЕС у 1986 році, куди щороку приїздять тисячі туристів з усього світу.

На території Київщини залишила сліди одна з прадавніх цивілізацій – легендарна трипільська культура, яку було відкриту у селі Трипілля та Витачів. Розквіт трипільської культури припадає на період між 3500 і 2700 рр. до н. е. У селі Трипілля є 2 музеї, присвячених трипільській культурі – обласний археологічний музей та Приватний історико-археологічний музей “Прадавня Аратта – Україна”.

З пам’яток періоду Київської Русі неабиякий інтерес становлять городище та залишки фундаментів і стін величного храму перших руських святих Бориса і Гліба (XI – XII ст.) в м. Вишгороді. У 1935 р. на його базі створено історико-культурний заповідник. Відвідуючі Вишгород варто також заїхати в с. Нові Петрівці, щоб на власні очі побачити колишню президентську резиденцію «Межигір’я» з її багатством та розмахом.

Аби дізнатися більше про культуру українського села різних регіонів України, варто відвідати Національний музей архітектури і побуту України в с. Пирогово, що являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, загальною площею понад 130 гектарів, на якій розташовано понад 300 експонатів.

Для тих, хто має бажання глибше пізнати культуру України періоду середньовіччя, є можливість відвідати історичний парк «Київська Русь», який розташований у с. Копачів Обухівського району. Саме тут в достовірному історичному антуражі відтворюються масштабні історичні баталії, а також відтворюється культура, побут і атмосфера Київської Русі.

Не можливо не згадати про місто-музей Переяслав-Хмельницький, що на Київщині, в якому побували такі відомі особистості, як Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Григорій Сковорода і багато інших. У місті є понад 20 музеїв і особлива колекція вітряків.

В Білій Церкві знаходиться дендропарк “Олександрія”, який було закладено ще у XVIII ст. графом Браницьким як подарунок дружині. Молоді пару часто тут проводять весільні церемонії.

Цікавим місцем в області є контактний зоопарк “ХII місяців” в с. Демидів Вишгородського р-ну, в якому створені всі умови для круглорічної роботи. На території зоопарку мешкає понад 100 видів таких тварин, як бенгальський тигр, ягуар, білий лев, бізони та багато інших.

МІСТО
Київ
Київ
Знайдено 10 об'єктів
Музеї
Національний музей народної архітектури та побуту України
Музеї
Музей історії України у Другій світовій війні
Фортеці, замки, палаци
Київська фортеця XVIII–XIX ст.
Фортеці, замки, палаци
Маріїнський палац (збудовано в 1744 р.)
Церкви, костели, монастирі
Володимирський собор (побудований в 1882 р.)
Церкви, костели, монастирі
Михайлівський Золотоверхий монастир (засновано у ХІІ ст.)
Церкви, костели, монастирі
Андріївська церква XVIII ст.
Музеї
Золоті ворота (1017-1024 рр.)
Церкви, костели, монастирі
Софійський собор XI-XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Києво-Печерська лавра (засновано у 1051 р.)
Закрити карту