Житомирська Архіви - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Житомирська область

16 туристичних об'єктів

Розташована на Правобережній Україні, у центральній частині Полісся. Адміністративним і промисловим центром є місто Житомир.

Житомирська область це надзвичайно мальовничий край, в якому можна побачити незаймані дубові ліси, вистелені килимами з моху і папороті, річку з каньйонами і порогами, що пробивається через граніт, острівець посеред ставу і будиночок рибалки на ньому…

Завдяки цікавим туристичним місцям і пам’яткам регіон стрімко нарощує свій туристичний потенціал. На території області є велика кількість музеїв, старовинні церкви, містичні маєтки, унікальне родовище кварцитів, природні заповідники з краєвидами, що захоплюють подих.

Одним із найцікавіших є унікальний музей космонавтики ім. С.П.Корольова в м. Житомир, а також історико-культурний комплекс «Замок-музей «Радомисль» та єдиний в Європі музей домашньої ікони. Не менш цікавими є замок і млин Я.Тишкевича ХVІІ ст., палац з меморіальною кімнатою-музеєм, де працював письменник О. де Бальзак. Заслуговує також уваги Древлянський парк з купальнями княгині Ольги та загадкове Камінне село, яке ще називають місцем сили.

Житомирщина – місце, де збирають 75% українського хмелю і 30% льону-довгунця.

А ще регіон славиться своїми українськими традиціями та давніми ремеслами. Незабутнє враження на туристів та іноземців справляють весільні обряди, зокрема «Накривання хусткою», «Скриня». В селі Бовсуни тчуть надзвичайно колоритні килими з використанням тих самих станків і матеріалів, як і сотні років тому. А в густих хвойних лісах ще й досі можна вгледіти вулики на деревах – це бортники збирають смачний дикий мед.

А якщо ви являєтесь кулінарним гурманом, то і тут Житомирщина має чим здивувати. Зокрема, в селі Мостове вам проведуть справжній майстер-клас і дадуть скуштувати традиційну для цього регіону, але не звично навіть для більшості українців страву – крупки. А ще рекомендуємо відвідати фестиваль дерунів в Коростені, фестиваль льону, ягідний фестиваль «Брусвяна», фестиваль малини та спробувати малиновий борщ.

МІСТО
Радомишль
Радомишль
Житомир
Житомир
Знайдено 16 об'єктів
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі (1838-1842 рр.)
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Театри, філармонія
Житомирська обласна філармонія
Архітектурні будівлі
Водонапірна вежа
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенський собор
Церкви, костели, монастирі
Кафедральний костел Святої Софії
Музеї
ІКК «Замок Радомисль»
Архітектурні будівлі
Уніатська консисторія
Природні об’єкти
Музей флори і фауни. Дендропарк
Показати більше...