Рівненська Архіви - ViaRegiaUkraine

Рівненська область

34 туристичних об'єктів

Рівненська область - розташована на північному заході країни, на півночі межує з Білорусією. Адміністративним центром є місто Рівне. На території області є атомна електростанція.

Рівненська область вирізняється вдалим географічним розташуванням на перетині міжнародних транспортних магістралей (E373, E40, E85), близькістю до кордону з Європейським Союзом (ЄС) (100 км) та столиці України м. Києва (250 км), а також наявністю міжнародного аеропорту.

Рівненщина — європейський монополіст базальту, має великі запаси бурштину і є монополістом у його видобуванні та переробці по всій Україні.

На території Рівненської області розташовано 1761 пам’ятка історії, 352 пам’ятки архітектури та містобудування. Але найбільше увагу туристів привертає родинна спадщина князів Острозьких та Любомирських, які мали свої володіння та резиденції відразу у кількох містах регіону.

1576 року в Острозі князь Костянтин-Василь Острозький заснував слов’яно-греко-латинську Академію — перший в Україні і в Східній Європі вищий навчальний заклад. Тут можна побачити також Острозький замок XIV ст. Саме тут вийшла у світ острозька Біблія Івана Федорова.

Перлиною Рівненською області вважається місто Дубно, де знаходиться один з найдавніших замків України з розгалуженою системою підземних ходів. Дубенський замок, споруджений князем Янушем Острозьким у середині XVІІ ст. на основі раніше збудованих укріплень 1492 р., входить до семи чудес України. Протягом свого існування замок жодного разу не було взято штурмом. Доречі, події, описані у повісті відомого письменника Миколи Гоголя «Тарас Бульба» відбувалися саму в цьому замку та місті Дубно.

За 7 км від Дубно знаходиться ще один «туристичний магніт» – це форт-застава Дубно (Тараканівський форт), який вважають містичним місцем. Цю потужну споруду було зведено для захисту залізничної лінії Львів-Київ наприкінці XIX ст.

Привабливими туристичними та екскурсійними об’єктами області також є: історико – меморіальний заказник “Поле Берестецької Битви”, Державний музей – заказник “Козацькі могили”, Архітектурний комплекс «Таємничі підземелля Рівного» та Парк історичної реконструкції “Городище “Оствиця” на березі озера Басів Кут у місті Рівне, Вузькоколійна залізниця Антонівка –Зарічне та ін.

А ще Рівненщина – це мальовнича природа та дивовижні пам’ятки природи, такі як Базальтові стовпи в Костопільському районі та Тунель кохання біля селища Клевань. Найкрасивіший кар’єр із базальтовими стовпами, який неофіційно називають Островом кохання, знаходиться в урочищі Янова Долина біля с. Базальтове. Тунель кохання – це природний об’єкт правильної аркоподібної форми довжиною близько 4 км, створений заростями дерев і чагарників. Він є улюбленим місцем закоханих та іноземних туристів.

МІСТО
Рівне
Рівне
Острог
Острог
Дубно
Дубно
ТОП МІСЦЯ
Фортеці, замки, палаци
Дубенський замок князів Острозьких ХV – XVIII ст.
Знайдено 34 об'єктів
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Показати більше...
Подивитися на карті
Закрити карту