Рівне Архіви - ViaRegiaUkraine

Рівне

Рівненська область
8 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1434 рік
Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Рівне є містом обласного значення та значним осередком культури держави — тут працюють театри (обласний муздрамтеатр, ляльковий і декілька театрів-студій), філармонія, зал камерної та органної музики, низка музеїв, палаців і будинків культури, кінотеатрів, численні бібліотеки.

Рівненський обласний краєзнавчий музей – головне і найбільше (бл. 140 000 музейних експонатів) зібрання матеріалів і предметів матеріальної та духовної культури Рівненщини. Музей бурштину відкритий улітку 2010 року, де представлено ювелірні вироби та картини, унікальні злитки бурштину, знайдені на Рівненщині, а також одяг та взуття, прикрашені цим каменем.

Рівне справляє враження зеленого міста, адже на одній з центральних вулиць міста відразу декілька великих парків, крім того в середмісті центральний Парк ім. Т. Г. Шевченка фактично «переходить» у Парк молоді. На околиці міста працює Рівненський зоопарк, що вважається одним з найкращих у країні.

Цікаво, що за багатолітню історію місто тричі ставало столицею різних державних утворень у XX столітті.

Найбільш відомими і значущими серед пам’яток історії та культури є: Басівкутське городище (XI-XIII ст.), Успенська (Омелянівська) церква (XVIII ст.), Костел Святого Антонія (XIX ст., нині органний зал), Свято-Воскресенський собор ( XIX ст.), церква Святого Стефана (XIX ст.), Пивзавод (XIX ст.), Меморіальний  комплекс «Сосонки» (XX ст.), Свято-Покровський кафедральний собор (XXI ст.) та ін.

Для активного відпочинку та дозвілля тут є унікальний скеледроми «Козак» та «Догори дригом», Рівненський мототрек, архітектурний комплекс «Таємничі підземелля Рівного» та Парк історичної реконструкції “Городище “Оствиця” на березі озера Басів Кут, де можна покататися на дерев’яних човнах, що являється реконструйованою копією дракарів вікінгів.

Показати більше
вул. Соборна, м. Рівне, Україна, 33000 (біля пам'ятника Марії Несвицькій)
50.6197749, 26.2437486
Телефон: +38 (097) 330-84-00
Електронна пошта: tic.rivne@gmail.com
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Архітектурні будівлі
Пивоварний завод (нині ТОВ «Рівень ЛТД»)
Цікаві місця
Рівненський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка
Архітектурні будівлі
Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр
Церкви, костели, монастирі
Свято-Покровський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Свято-Воскресенський собор
Цікаві місця
Органний зал (колишній Костел Святого Антонія)
Церкви, костели, монастирі
Свято-Успенська церква
Цікаві місця
Рівненський обласний краєзнавчий музей (колишня чоловіча гімназія)
Відкрити карту
Закрити карту