Пивоварний завод (нині ТОВ «Рівень ЛТД») - ViaRegiaUkraine

Пивоварний завод (нині ТОВ «Рівень ЛТД»)

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Рівне має давню історію та багаті традиції пивоваріння, живим свідченням яких є Рівненський пивзавод (нині ТОВ «Рівень ЛТД»), що був заснований в середині XIX століття та зберігся до нашого часу. Роком заснування Рівненського пивзаводу згідно звіту волинського губернатора вважається 1847 рік – на той час він випускав продукції на суму 990 рублів.

Подальший розквіт виробництва пива у Рівному пов’язується з діяльністю чеських переселенців, які активно імігрували до Російської імперії протягом 1860-х років і наприкінці десятиріччя з’явилися й на теренах Рівненського повіту Волинської губернії.

Розширення промислового виробництва пива у Рівному пов’язують з відкриттям у 1900 році виробничих потужностей «Парового пивоваренного завода «Бергшлоссъ», які задовольняли потреби міста та прилеглих містечок як за російської влади, так й згодом, за часів Другої Польської республіки.

Завод «Бергшлоссъ» було націоналізовано радянською владою протягом перших місяців після входження до Рівного радянських військ у вересні 1939 року. Згодом підприємство продовжувало випуск пива протягом німецької окупації 1941-44 років. Підприємство було приватизоване у 1990-х і сьогодні під назвою «Рівень ЛТД» продовує та збагачує давні традиції пивоваріння у Рівному.

14 жовтня 2020 року в день святкування Покрови Пресвятої Богородиці у Рівному відзначали також традиційне свято вулиць Коперника та Петра Могили. В рамках свята на території пивзаводу, розташованого між цими вулицями, відкрили так званий “історичний квартал”, будівлі якого створені у різних європейських стилях. Директор пивзаводу Мар’ян Года запевнив, що цей квартал буде не лише комерційним, але й культурним простором, привабливим для туристів, де планується проводити фестивалі плану “Oktoberfest”, виставки художників, архітекторів тощо

Показати більше
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Відкрити карту
Закрити карту