Рухаючись по трасі Володимир-Волинський-Устилуг при в’їзді в місто Устилуг обабіч дороги (з’їзд до села Тростянка) можна помітити один із найкраще збережених ДОТів (Долговременная огневая точка) – оборонну споруду, що входила до «лінії оборони Молотова» під час Другої світової війни.
Основну частину цих ДОТів будували ще поляки з 1928р. по 1929р. для захисту свого кордону. Вона тягнулась від білоруського міста Ліда до с.Цумань Волинської області. Це 430 км і 660 ДОТів.
В 1940-1941рр. броньовані куполи ДОТів було демонтовано і перевезено до Рави-Руської та Перемишля. Там будувалась “лінія Молотова”. У перші дні німецько-радянської війни ці доти використовувались і прийняли на себе удар німецьких військ. Оскільки вони були неукомплектовані, неозброєні, бійниці направлені не в ту сторону більшість з них стали братськими могилами радянських солдатів.
ДОТ на трасі Устилуг-Володимир-Волинський один з найкраще збережених. З цією спорудую пов’язують героїчну оборону під командуванням лейтенанта Сергія Гуденка, який похований на кладовищі у місті Устилуг. Саме на цьому ДОТі є меморіальна дошка герою Радянського Союзу Гуденку, але, краєзнавці кажуть, що це не той ДОТ в якому загинув Гуденко, обороняючи Волинь.
ДОТ “Ковель”, про який йде мова, знаходиться далі, в полі. А при дорозі на Устилуг інший, з того ж другого Володимир-Волинського укріпрайону. У фондах Володимир-Волинського історичного музею збереглися спогади про цю героїчну оборону:
«У перші дні війни ворожа піхота розташувалася неподалік від ДОТу, що ним командував Гуденко. Десятки фашистів були знищені, але на їх місце приходили нові, і гарнізон з 8 осіб, яким керував Гуденко, був у скрутному становищі, але боронився до останнього. Спостереженням встановив, що супротивник намагається обійти укріплення з тилу. Особисто виніс і встановив станковий кулемет на польовій позиції й розстрілював ворожу піхоту доти, доки кулемет не вийшов з ладу. Лейтенант загинув від вибуху гранат. Коли з ДОТа винесли тіло Гуденка, фашист зняв з грудей нагороди і сказав: «Це був справжній солдат»