Кафедральний Собор Різдва Христового XVIII ст. - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Кафедральний Собор Різдва Христового XVIII ст.

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

У XVIII ст. польська шляхтянка Ядвіга Загоровська організувала у Володимирі єзуїтську місію і було вирішено будувати костел. У 1755 р. за фінансової підтримки старости Гната Садовського і його дружини розпочалося будівництво храму. Воно тривало 15 років. У 1770 р. костел освятили під титулом «Серця Ісусового». У 1783 р. храм перейшов до василіан і став називатися собором Різдва Христового. Василіани збудували двохповерхові келії, де діяли школа та лікарня для бідних, також вони заснували першу в місті аптеку.

У XVIII ст. при монастирі діяв володимирський колегіум – один з найбільших освітніх закладів того часу. Колегіум мав 7 класів, нараховував 7 професорів і 380 студентів (в основному діти шляхти і духовенства). Найвідомішими вихованцями закладу були – уродженець Володимира, доктор філософії Вільнюського університету, винахідник електрофорезу Стефан Стубелевич та філософ, богослов, письменник-гуманіст, громадський і церковний діяч, радник царя Петра І Феофан Прокопович.

У 1840 р. собор і монастир стають православними, і тут розташовується єпископська кафедра (з 1891 р.). У міжвоєнний період, за часів Польщі, собор знову належав католикам і був перейменований на костел Послання Апостолів.

З огляду на стиль архітектури, собор є пам`яткою у стилі пізнього бароко. Стіни собору були декоровані фресками, які не збереглися.

До архітектурного комплексу храму, котрий складається з верхньої церкви, східної церкви Св. Андрія, та підземної церкви святої Покрови з криптою (поховання під вівтарем), входить також жіночий  монастир Різдва Христового з церквою Успіння Пресвятої Богородиці. Інтер`єр собору Різдва Христового був відновлений в 1990-х роках завдяки підтримки прихожан. Іконостас складається з трьох ярусів. Богослужіння проводяться українською мовою

Показати більше
м. Володимир-Волинський вул. Миколаївська,20
50.8493373, 24.3224642
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Василія (XIII-XIV ст.)
Церкви, костели, монастирі
Успенський кафедральний собор (1156-1160 рр.)
Меморіальний комплекс, пам’ятка історії
Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму»
Пам’ятник
П’ятницька брама
Архітектурні будівлі
Будинок василіанської аптеки
Архітектурні будівлі
Будинок школи Тора-Талмуд (XIX ст.)
Музеї
Володимир-Волинський історичний музей
Цікаві місця
Будинок першої стрілецької сірожупанної дивізії
Архітектурні будівлі
Будинок чоловічої гімназії (червона школа)
Архітектурні будівлі
Капуцинські мури
Земляні вали
Церкви, костели, монастирі
Каплиця Святого Володимира (Всіх Святих землі Волинської)