ДОТ часів Другої світової війни, Устилуг - ViaRegiaUkraine

ДОТ часів Другої світової війни, Устилуг

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Рухаючись по трасі Володимир-Волинський-Устилуг при в’їзді в місто Устилуг обабіч дороги (з’їзд до села Тростянка) можна помітити один із найкраще збережених ДОТів (Долговременная огневая точка) – оборонну споруду, що входила до «лінії оборони Молотова» під час Другої світової війни.

Основну частину цих ДОТів будували ще поляки з 1928р. по 1929р. для захисту свого кордону. Вона тягнулась від білоруського міста Ліда до с.Цумань Волинської області. Це 430 км і 660 ДОТів.

В 1940-1941рр. броньовані куполи ДОТів було демонтовано і перевезено до Рави-Руської та Перемишля. Там будувалась “лінія Молотова”. У перші дні німецько-радянської війни ці доти використовувались і прийняли на себе удар німецьких військ. Оскільки вони були неукомплектовані, неозброєні, бійниці направлені не в ту сторону більшість з них стали братськими могилами радянських солдатів.

ДОТ на трасі Устилуг-Володимир-Волинський один з найкраще збережених. З цією спорудую пов’язують героїчну оборону під командуванням лейтенанта Сергія Гуденка, який похований на кладовищі у місті Устилуг. Саме на цьому ДОТі є меморіальна дошка герою Радянського Союзу Гуденку, але, краєзнавці кажуть, що це не той ДОТ в якому загинув Гуденко, обороняючи Волинь.

ДОТ “Ковель”, про який йде мова, знаходиться далі, в полі. А при дорозі на Устилуг інший, з того ж другого Володимир-Волинського укріпрайону. У фондах Володимир-Волинського історичного музею збереглися спогади про цю героїчну оборону:
«У перші дні війни ворожа піхота розташувалася неподалік від ДОТу, що ним командував Гуденко. Десятки фашистів були знищені, але на їх місце приходили нові, і гарнізон з 8 осіб, яким керував Гуденко, був у скрутному становищі, але боронився до останнього. Спостереженням встановив, що супротивник намагається обійти укріплення з тилу. Особисто виніс і встановив станковий кулемет на польовій позиції й розстрілював ворожу піхоту доти, доки кулемет не вийшов з ладу. Лейтенант загинув від вибуху гранат. Коли з ДОТа винесли тіло Гуденка, фашист зняв з грудей нагороди і сказав: «Це був справжній солдат»

Показати більше
при в'їзді в місто Устилуг обабіч дороги (з'їзд до села Тростянка)
50.864857, 24.178302
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Святогірський Успенський Зимненський монастир, Зимне
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Василія (XIII-XIV ст.)
Церкви, костели, монастирі
Успенський кафедральний собор (1156-1160 рр.)
Церкви, костели, монастирі
Кафедральний Собор Різдва Христового XVIII ст.
Меморіальний комплекс
Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму»
Пам’ятник
П’ятницька брама
Архітектурні будівлі
Будинок василіанської аптеки
Архітектурні будівлі
Будинок школи Тора-Талмуд (XIX ст.)
Музеї
Володимир-Волинський історичний музей
Цікаві місця
Будинок першої стрілецької сірожупанної дивізії
Архітектурні будівлі
Будинок чоловічої гімназії (червона школа)
Архітектурні будівлі
Капуцинські мури
Відкрити карту
Закрити карту