Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст. - ViaRegiaUkraine

Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Костел та монастир бернардинів заснував власник міста князь Януш Острозький у 1614 році. Храм виконував фортифікаційні функції, а могутня вежа-дзвіниця костелу виконувала сторожові і оборонні функції.

У східній частині монастиря розташовувався сад із плодовими деревами. Крім будівель у межах садиби монастиря, йому належали будинки за огорожею. З півночі був розташований дерев’яний дім –  т. зв. «бровар», який служив пивоварнею. З південної сторони, яка веде до центру міста, костелові належав будинок шпиталю для літній людей.

У другій половині ХVІІІ ст. у костелі споруджено декілька вівтарів у стилі рококо. У створенні цих вівтарів приймали участь учні відомого майстра різьби – львівського скульптора Іоана Пінзеля, якого називають українським Мікеланджело.

У підземеллях цього собору знаходились поховання шляхетських родів Сангушків, Любомирських, Іллінських, Франковських. Підземний хід, який вів з оборонного рову до крипт костелу, описав М. В. Гоголь у всесвітньо відомій повісті «Тарас Бульба».

У  1855 році костел посвячують у православний Свято-Миколаївський собор. З 1993 року у костелі знаходиться Свято-Миколаївський собор. У 2000 році в приміщенні Луцької брами було зареєстровано Миколаївський жіночий монастир УПК КП. 13 грудня 2014 року Священний Синод УПЦ КП затведив зміни до статуту у новій редакції як статут Свято-Миколаївського чоловічого монастиря м. Дубно.

На даний час пам’ятка архітектури національного значення використовується як культова споруда і перебуває у довгостроковій оренді Рівненської єпархії ПЦУ.

Показати більше
Рівненська обл., м. Дубно, вул. Данила Галицького, 28
50.418933, 25.7354979
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Синагога ХVІ – ХVІІІ ст.
Відкрити карту
Закрити карту