Заславська брама, Межиріч - ViaRegiaUkraine

Заславська брама, Межиріч

Рейтинг
4.5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Заславська брама (міські ворота), також відома як Ізяславська, була оборонною брамою-вежею, слугувала південним в’їздом у місто. Вона була складовою частиною міських фортифікацій Межиріча, тісно пов’язана зі спорудженням всієї системи міста. Вперше згадується в 1596 році.

Споруда функціонувала як один з елементів оборонного комплексу Свято-Троїцького монастиря. Більша частина оборонного редуту збереглася й донині, а щоб уявити як виглядала брама-вежа кілька століть тому, слід звернутися до опису міста за 1708 рік.

Товщина кам’яних стін на вапняному розчині коливається від 2,3 м до 2,46 м; висота руїн від 3,35 м до 5,9 м. Стіни споруди збереглись по всьому периметру плану. В середині, в південно-східному куті, сліди від пічки і димоходу. Східний кут південного фасаду викладений білокам’яними рустами.

500 років тому ця брама, а також вали, сім башт і Луцька брама утворювали кільце оборонних укріплень Межиріча, який тоді був містом. У неспокійні військові часи в’їзд до міста здійснювався тільки через дві точки: Заславську браму (з боку міста Ізяслав) і Дубенську браму, на місці якої нині знаходиться центр населеного пункту.

На базі проведених в 1980 році архітектурно-археологічних досліджень (ідентичність будівельного матеріалу, системи кладки, бійниць, що використані при перебудові Троїцького монастиря в Межирічі) можна віднести пам’ятку до епохи ренесансу. В процесі вишукувань встановлено, що башта була двоярусною і до неї вів підйомний міст, перекинутий через рів. В’їзд знаходився на висоті 2,5 м від сучасного рівня землі. З втратою оборонного значення кладка була розібрана, рів засипаний

Показати більше
Острозький район, с. Межиріч (знаходиться неподалік печі Януша)
50.305550594997, 26.490542292595
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Синагога ХVІ – ХVІІІ ст.
Відкрити карту
Закрити карту