Будинок Маршада - ViaRegiaUkraine

Будинок Маршада

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Двоповерховий будинок зведений у центральній частині міста у кінці ХІХ століття, після масштабної пожежі 1889 року. Він відомий не одному поколінню острожан, які називають його просто «історичним будинком» або ж “будинком Маршада”. Насправді, справжнє прізвище власника цієї будівлі – Маршат, який був багатим домовласником Острога, що здавав приміщення в оренду. Річний прибуток єврея Маршата Герш-Лейба Іцковича складав 15 тисяч імператорських карбованців.

У різний час у цій будівлі функціонували: приватна гімназія М. Г. Рекало, кінотеатр, танцювальна зала, театр, “старий універмаг”, книжковий магазин. А скільки крамниць та крамничок, відділів установ, організацій і, навіть, кафе винаймали приміщення у цьому будинку за часів незалежної України, – важко й злічити.

Отже це будівля, частина якої відводиться під комерційну діяльність, та більша частина площі все ж була і понині є відведеною під житло острожан. На долю цього будинку випало багато випробувань. У перші дні Великої Вітчизняної війни “дім Маршада” сильно постраждав від бомбардувань, частина ж будинку зазнала руйнувань. Попри це, мовчазний свідок історії міста вистояв і тепер приваблює погляди містян та приїжджих. Гості міста відзначають своєрідність архітектурного виконання та оздоблення.

А для туристів цей будинок особливо привабливий, оскільки на 1-поверсі нині тут знаходиться центр туристичної інформації м. Острог (ТІЦ), працівники якого з радістю приймають і консультують всіх гостей цього древнього міста

Показати більше
пр-т Незалежності, 2, Острог, Рівненська область, 35800
50.3278621, 26.5236788
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Костел Успіння Діви Марії
Церкви, костели, монастирі
Межиріцький монастир
Церкви, костели, монастирі
Дзвіниця церкви Богоявлення Господнього
Церкви, костели, монастирі
Церква Богоявлення Господнього
Архітектурні будівлі
Будинок Шейненберга
Церкви, костели, монастирі
Синагога
Фортеці, замки, палаци
Культурний барбакан (Татарська вежа)
Музеї
Музей книги і друкарства
Музеї
Острозька академія
Відкрити карту
Закрити карту