Острозька академія - ViaRegiaUkraine

Острозька академія

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Острозька академія – найстаріший та, водночас, наймолодший вищий навчальний заклад в Україні, адже вона є правонаступницею першого вищого навчального закладу на території Східної Європи. Острозьку слов’яно-греко-латинську вищу школу заснував князь Василь-Костянтин Острозький у 1576 році. У цьому закладі вивчали традиційні для Європи сім вільних наук, а також п’ять мов. Потужний осередок освіти і науки проіснував до 1636 року.

Найстарішу частину приміщень сучасного університету побудували монахи-капуцини у XVIII столітті. В 1994 році всі будівлі були передані Острозькому вищому колегіуму, котрий був відновлений в Острозі того ж року. У 2000 році він отримав статус національного університету.

Національний університет “Острозька академія” – це сучасний навчальний заклад, в якому 3000 студентів здобувають вищу освіту навчаючись на одному з 6 факультетів. На базі університету функціонує Музей історії Острозької академії та Наукова бібліотека, яка являє собою автоматизований бібліотечно-інформаційний центр. У 2002 році для Наукової бібліотеки було збудовано нове приміщення – купольну споруду, яка є окрасою внутрішнього парку університету.

У центрі міста в 2019 році відбулось урочисте відкриття нового корпусу Острозької академії. Особливу увагу вежа нового корпусу – міська ратуша, яка, за часів князів Острозьких розташовувалась приблизно на цьому ж місці.

Показати більше
вул.. Семінарська, 2, Острог, Рівненська область, 35800
50.3292575, 26.5126865
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Костел Успіння Діви Марії
Церкви, костели, монастирі
Межиріцький монастир
Церкви, костели, монастирі
Дзвіниця церкви Богоявлення Господнього
Церкви, костели, монастирі
Церква Богоявлення Господнього
Архітектурні будівлі
Будинок Маршада
Архітектурні будівлі
Будинок Шейненберга
Церкви, костели, монастирі
Синагога
Фортеці, замки, палаци
Культурний барбакан (Татарська вежа)
Музеї
Музей книги і друкарства
Відкрити карту
Закрити карту