Будинок Шейненберга - ViaRegiaUkraine

Будинок Шейненберга

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Житловий будинок Шейненберга зведений в 1910-х роках. Будівля є яскравим прикладом міщанської садибної архітектури Острога кінця ХІХ- початку ХХ століття. В зовнішньому оздобленні будинку переважають елементи класицизму. Парадний вхід будинку декорований півколонами, які розміщені по краях від входу.

Спочатку, частину будинку займала друкарня Шейненберга, а вже в 1920 році в будинку Шейненберга розмістилася редакція газети «Вісти Остріжського Уездного Революционного Комитета». За свідченням старожилів міста, з 1921 по 1939 роки в будинку розташовувалися різні установи, зокрема водійська школа та суд. в 1939 році тут розмістився райком партії. В період окупації Острога німецько-фашистськими загарбниками (1941-1944) будинок займала окружна комендатура німецької жандармерії, а після війни пошкоджену споруду відремонтували і в ній розмістилося Острозьке відділення Держбанку СРСР.

У 1988 році відбулася передача будівлі Державному історико-культурному заповіднику м. Острога, де згодом розмістилося фондосховище заповідника. З 1997 року в приміщенні фондосховища заповідника відкрито постійно діючу нумізматичну виставку. Експозиція представлена в одному залі, де експонується понад три тисячі предметів. Особливе місце серед експонатів посіли шати до ікон XVIII-XIX століть.

Показати більше
пр-т Незалежності, 45, Острог, Рівненська область, 35800
50.3298012, 26.5192526
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Костел Успіння Діви Марії
Церкви, костели, монастирі
Межиріцький монастир
Церкви, костели, монастирі
Дзвіниця церкви Богоявлення Господнього
Церкви, костели, монастирі
Церква Богоявлення Господнього
Архітектурні будівлі
Будинок Маршада
Церкви, костели, монастирі
Синагога
Фортеці, замки, палаци
Культурний барбакан (Татарська вежа)
Музеї
Музей книги і друкарства
Музеї
Острозька академія
Відкрити карту
Закрити карту