Острог – місто обласного значення, розміщене за 16 км від залізничної станції Острог та 48 км від міста Рівного.
Довгий час Острог був одним з найважливіших міст Волині. Період найбільшого розквіту – XVI-XVII століття. У 1576 році тут відкрита Острозька слов’яно-греко-латинська академія, яка довгий час була центром науки та культури. Це одне з найдавніших міст Рівненщини, яке акумулює багату історико-культурну спадщину.
Більшість пам’яток міста входять до складу Державного історико-культурного заповідника міста Острога, зокрема Острозький замок з Богоявленською церквою і фрагменти міських укріплень. В складі заповідника здійснюють свою діяльність також низка музейних установ, зокрема Музей книги та друкарства.
Центральне історичне місце Острога – Замкова гора, на які до наших днів зберігся замок князів Острозьких, оборонна Кругла вежа та Богоявленський собор. Мандруючи історичною частиною міста також варто оглянути колишні оборонні споруди Острога – Луцьку та Татарську вежі.
Оскільки Острог завжди був містом мультирелігійним, окрім православних церков та католицького костелу, тут можна відвідати одну з найстаріших в Європі синагогу та єврейське кладовище. Також вас чекає знайомство з першим вищим навчальним закладом Східної Європи – Національним університетом «Острозька академія», яка силами ентузіастів була відновлена в 1994 р., що перетворює його на місто студентів. Ви побачите як виглядають приміщення відродженого університету, можете погуляти академічним парком та оглянути університетську наукову бібліотеку.
А ще у місті виявили ряд підвальних приміщень та поселення ІХ ст., з яких, власне, починалося місто. Історики переконані, що від замку князів Острозьких є підземний хід до Свято-Троїцького Межиріцького монастиря-фортеці, що знаходиться за 4 км від Острога. Більше того, під час екскурсії по замку Острозьких вам покажуть місця, звідки могли подавати сигнал факелом чи ліхтарем спостерігачам у монастирі.
В Острозі кілька разів проводився масштабний фестиваль «ІНШІ», на якому виступали такі гранди українського року, як Кому вниз, Тінь Сонця, Брем Стокер, Полинове поле та інші. А ще у місті виявлено родовища мінеральної лікувально-столової води, освоєння якого було розпочате у 1979 р. Нині на ТзОВ «Острозький завод мінеральної води» працює 65 осіб