Острог Архіви - ViaRegiaUkraine

Острог

Рівненська область
14 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1100 рік
Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Острог – місто обласного значення, розміщене за 16 км від залізничної станції Острог та 48 км від міста Рівного.

Довгий час Острог був одним з найважливіших міст Волині. Період найбільшого розквіту – XVI-XVII століття. У 1576 році тут відкрита Острозька слов’яно-греко-латинська академія, яка довгий час була центром науки та культури. Це одне з найдавніших міст Рівненщини, яке акумулює багату історико-культурну спадщину.

Більшість пам’яток міста входять до складу Державного історико-культурного заповідника міста Острога, зокрема Острозький замок з Богоявленською церквою і фрагменти міських укріплень. В складі заповідника здійснюють свою діяльність також низка музейних установ, зокрема Музей книги та друкарства.

Центральне історичне місце Острога – Замкова гора, на які до наших днів зберігся замок князів Острозьких, оборонна Кругла вежа та Богоявленський собор. Мандруючи історичною частиною міста також варто оглянути колишні оборонні споруди Острога – Луцьку та Татарську вежі.

Оскільки Острог завжди був містом мультирелігійним, окрім православних церков та католицького костелу, тут можна відвідати одну з найстаріших в Європі синагогу та єврейське кладовище. Також вас чекає знайомство з першим вищим навчальним закладом Східної Європи – Національним університетом «Острозька академія», яка силами ентузіастів була відновлена в 1994 р., що перетворює його на місто студентів. Ви побачите як виглядають приміщення відродженого університету, можете погуляти академічним парком та оглянути університетську наукову бібліотеку.

А ще у місті виявили ряд підвальних приміщень та поселення ІХ ст., з яких, власне, починалося місто. Історики переконані, що від замку князів Острозьких є підземний хід до Свято-Троїцького Межиріцького монастиря-фортеці, що знаходиться за 4 км від Острога. Більше того, під час екскурсії по замку Острозьких вам покажуть місця, звідки могли подавати сигнал факелом чи ліхтарем спостерігачам у монастирі.

В Острозі кілька разів проводився масштабний фестиваль «ІНШІ», на якому виступали такі гранди українського року, як Кому вниз, Тінь Сонця, Брем Стокер, Полинове поле та інші. А ще у місті виявлено родовища мінеральної лікувально-столової води, освоєння якого було розпочате у 1979 р. Нині на ТзОВ «Острозький завод мінеральної води» працює 65 осіб

Показати більше
35800 Україна, Рівненська область, Острозький р-н, м. Острог
50.3279292, 26.521108
м. Острог, просп. Незалежності, 2
https://www.facebook.com/visitostroh.info/
https://www.instagram.com/tic.ostroh/
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Костел Успіння Діви Марії
Церкви, костели, монастирі
Межиріцький монастир
Церкви, костели, монастирі
Дзвіниця церкви Богоявлення Господнього
Церкви, костели, монастирі
Церква Богоявлення Господнього
Архітектурні будівлі
Будинок Маршада
Архітектурні будівлі
Будинок Шейненберга
Церкви, костели, монастирі
Синагога
Фортеці, замки, палаци
Культурний барбакан (Татарська вежа)
Музеї
Музей книги і друкарства
Музеї
Острозька академія
Фортеці, замки, палаци
Острозький замок
Відкрити карту
Закрити карту