Дубенський замок князів Острозьких ХV – XVIII ст. - ViaRegiaUkraine

Дубенський замок князів Острозьких ХV – XVIII ст.

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Дубенський замок є найголовнішою окрасою міста, частиною історико-культурного заповідника м. Дубна. Замок споруджений князем Янушем Острозьким у середині XVІІ ст. у стилі пізнього ренесансу на основі раніше збудованих укріплень 1492 р. Його вважають одним з найдавніших замків України з розгалуженою системою підземних ходів.

Територія розташування замку є вигідною у стратегічному плані, оскільки захищена річкою Іквою та заболоченою долиною. Два могутні бастіони з казематами розміщуються з боку міста і відділяються від нього глибоким ровом. На кутках бастіонів знаходяться невеликі вежі-кавальєри, зокрема легендарна вежа Беатка або Дівоча вежа.

Комплекс Дубенського замку складається з трьох пам’яток архітектури: палацу князів Острозьких XVII- XVIIІ ст., палацу князів Любомирських кінця XVII І ст. та Надбрамного корпусу XVII ст., прикрасою якого є герб кн. Острозьких у гарній оправі.

Палац кн. Острозьких розташовується справа від в’їзної брами – це службовий флігель, званий офіциною. Тут розташовувалась замкова адміністрація – економ, скарбник, управитель, у XVIIІ ст. було добудовано другий поверх палацу. Саме тут зберігались архіви власників замку та околичної шляхти.

Палац кн. Любомирських було споруджено на старому фундаменті у 80-х роках XVIIІ ст. на кошти власника замку, польського князя Михайла Любомирського. За часів Любомирських інтер’єр палацу мав розкішний вигляд, а парадний вестибюль був оздоблений оригінальним ліпним фризом. Окрасою палацу була велика бальна зала, декорована круглою колонадою, що підтримувала балюстраду навколо відкритого простору верхньої частини приміщення.

Нині для відвідувачів Дубенського замку на постійній основі функціонують 9 основних музейних експозицій, постійно оновлюються змінні виставки, діють інноваційні екскурсії у формі віртуальної додаткової реальності. Особливу увагу також заслуговує унікальна експозиція «Історія знаряддя тортур та покарань», що знаходиться в підземеллі палацу кн. Острозьких. Колектив установи забезпечує проведення цікавих та пізнавальних екскурсій, в т. ч. у театралізованій формі для будь яких категорій відвідувачів. Також у Дубенському замку для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями доступна екскурсія легкою мовою

Показати більше
Україна, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, 7А
50.4195637, 25.7475829
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Заславська брама, Межиріч
Архітектурні будівлі
Піч Януша, Межиріч
Цікаві місця
Підземелля монастирського костелу в Острозі
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Відкрити карту
Закрити карту