Підгорецький замок - ViaRegiaUkraine

Підгорецький замок

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Підгорецький замок розташований за 23 кілометри від Бродів у с. Підгірці Бродівського р-ну Львівської області. Пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренеспансу і бароко. Є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Замок належав знатним польським родинам Конєцпльських, Собєський, Жевуських та Сангушків. Був збудований за проектом архітекторів  Гійома Левассера де Боплана та Андреа дель Акви за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського.

Інтер’єри Підгорецького замку вражали сучасників своєю красою і пишнотою. Тематичні зали мали назви Китайська, Золота, Лицарська, Зелена, Дзеркальна та Мозаїчна. Окремо зберігалися речі, що належали королю Яну ІІІ Собєському. Кімнати прикрашали портрети власників замку, копії з Рафаеля, Рубенса, Тіціана, Караваджо. Їдальню прикрашали портрет гетьмана Конецпольського на стелі та 72 портрети видатних політичних та духовних діячів, чорний мармуровий стіл, на якому хрестили короля Яна ІІІ.

У 1940 р., після приходу радянської влади, замок передали Львівському історичному музею. Під час радянсько-німецької війни палац сильно постраждав. У 1947 р. музей закрили, а 1949-го в ньому влаштували санаторій для хворих на туберкульоз.

У 1997 р. в історії замку стався переломний момент – завдяки клопотанням громадськості та праці Бориса Возницького його передали Львівській галереї мистецтв. У 2008 році замок в Підгірцях був внесений до списку World Monuments Watch як одна із сотень пам’яток світу, що має виняткову цінність і знаходиться під загрозою руйнування.

На сьогодні замковий палац відкритий для відвідувачів, вхід платний.

Показати більше
49.940746290984, 24.983876356928
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Цікаві місця
Бродівська гімназія
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія
Фортеці, замки, палаци
Бродівський замок та Палац Потоцьких
Церкви, костели, монастирі
Монастир в Підкамені
Цікаві місця
Велика Бродівська синагога
Відкрити карту
Закрити карту