Бродівський замок та Палац Потоцьких - ViaRegiaUkraine

Бродівський замок та Палац Потоцьких

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Вперше згадується у документах в 1588 р. Новий замок було збудовано у 1630-1635 рр. власником міста, великим коронним гетьманом Речі Посполитої С. Конєцпольським за проектом французького інженера Г. Л. де Боплана.

Це була потужна твердиня бастіонного типу у вигляді правильного п’ятикутника, з п’ятьма земляними бастіонами та куртинами між ними, всередині яких знаходились муровані з цегли і каменю каземати. Ззовні земляний вал замку був обкладений тесаним каменем, а сама фортеця обнесена ровом з водою. в’їзд до фортеці здійснювався через перекидний міст і браму.

Замок неодноразово витримував напади татар. Восени 1648 р. козацькі війська Б. Хмельницького впродовж 8 тижнів тримали його в облозі. Замок виконував свої оборонні функції до 1812 р., коли на вимогу росіян був зруйнований австрійцями.

В період радянської влади тут знаходився завод з ремонту автонавантажувачів. Нині замкові каземати перебувають в руїні.

На дитинці Бродівського замку знаходиться двохповерховий Палац Потоцьких, який було побудовано в середині ХVІІІ ст. (1704-1834 рр.) родиною Потоцьких. В ньому зберігались мистецькі колекції, бібліотека, зібрані Францішком Потоцьким (1788-1853), а наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. знаходився приватний музей картин і стародавніх меблів останньої власниці замкового палацу графині Ядвіги Жищевської.

Палац горів під час військових дій 1915 та 1920 років, а його збірки грабувалися. Остаточного спустошення палац і його інтер’єри зазнали в 1939-1941 роках під час першої радянської окупації західноукраїнських земель.

Зараз пам’ятка використовується в культурно-освітніх цілях: тут знаходяться приміщення школи, районний архів та виставкові зали Бродівського історико-краєзнавчого музею.

Показати більше
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Цікаві місця
Бродівська гімназія
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія
Церкви, костели, монастирі
Монастир в Підкамені
Цікаві місця
Велика Бродівська синагога
Фортеці, замки, палаци
Підгорецький замок
Відкрити карту
Закрити карту