Велика Бродівська синагога - ViaRegiaUkraine

Велика Бродівська синагога

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Знаходяться у центральній частині м. Броди. Головна єврейська святиня була збудована на місці давньої дерев’яної синагоги у 1742 р. Синагога була майже квадратною спорудою оборонного типу.

Головний молитовний зал був оточений нижчими прибудовами з півдня, заходу та півночі. У божниці зберігалися коштовні предмети богослужіння, які єврейська громада набувала століттями.

У травні 1859 року синагога стала жертвою великої пожежі, яка знищила більшу частину Бродів. На початку ХХ століття проводились ремонтні роботи, про що свідчить напис (датований 1903 р.) на північному боці західної прибудови споруди. Значних пошкоджень синагога зазнала в роки ІІ світової війни. В радянський період деякий час її використовували під склад.

У 1991 р. була спроба реставрації пам’ятки з метою адаптації для облаштування в ній картинної галереї, однак економічна ситуація перешкодила реалізації задуму. Новий етап порятунку пам’ятки пов’язаний з організацією і проведенням біля її стін 4 серпня 2019 р. однієї з локацій міжнародного фестивалю класичної музики «LvivMozArt». Цей захід привернув увагу до пам’ятки і спонукав громадських активістів до прибирання пам’ятки, впорядкування прилеглої території.

Показати більше
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Цікаві місця
Бродівська гімназія
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія
Фортеці, замки, палаци
Бродівський замок та Палац Потоцьких
Церкви, костели, монастирі
Монастир в Підкамені
Фортеці, замки, палаци
Підгорецький замок
Відкрити карту
Закрити карту