Монастир в Підкамені - ViaRegiaUkraine

Монастир в Підкамені

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

За 23 км на південний-схід від Бродів знаходиться мальовниче смт. Підкамінь. Його назва походить від велетенської 13-ти метрової скелі – Каменя, яка височіє над селищем в його північно-східній околиці.

Проте, Підкамінь відомий також і іншим цікавим об’єктом – комплексом домініканського монастиря XVII-XVIII ст. – видатною пам’яткою архітектури. Він складається з чотирьох бастіонів передової лінії оборони та внутрішніх стін з вежами, в’їзною брамою та дзвіницею.

В центрі монастиря знаходиться масивний костел-базиліка Внебовзяття Пресвятої Діви Марії Святого Хреста Апостолів Петра і Павла і всіх Святих (1643-1696). У знищеному всередині храмі, у вівтарній частині, можна побачити фрагменти розписів маляра С.Строїнського – «Стрітення» та «Успіння Пресвятої Богородиці» (1766). Вишуканою ліпниною відрізняється права бічна каплиця св. Домініка.

Своєю величчю  вражає прибудована до входу у костел висока 50-ти метрова вежа, спорудження якої почалося у 1708 р.  В самому центрі монастирського подвір’я знаходиться корінфська колона, верх якої увінчує дута з міді, покрита золотом фігура Пресвятої Богородиці (1718). У внутрішньому дворі будівлі келій знаходиться монастирський колодязь глибиною 120 м.

Показати більше
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Цікаві місця
Бродівська гімназія
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія
Фортеці, замки, палаци
Бродівський замок та Палац Потоцьких
Цікаві місця
Велика Бродівська синагога
Фортеці, замки, палаци
Підгорецький замок
Відкрити карту
Закрити карту