Готель «Брістоль» був збудований у 1909 р. на розі центральної вулиці міста – Золотої (на той час Стефанії) та Філіпа Цукра (нині Академіка В.Щурата). Будівля стала справжньою окрасою міста, і саме тому ми часто зустрічаємо її зображення на поштівках до І світової війни та у міжвоєнні роки. Його назва походить від назви великого портового міста Великобританії, потужного торгового центру – Брістолю. У самій назві є певний символізм – староанглійської слово «брістоль» перекладається як «місто на мості».
Споруда триповерхова, з двосхилим дахом. Балкон другого поверху підтримують атланти, його огорожа з цегли та каменю – втрачена. Головний фронтон у формі аттика увінчує монограма з латинських літер «M.Z.B.» (очевидно зашифроване ім’я першого власника будівлі), під ним маскарон з обличчям юної дівчини із зачіскою періоду сецесії, яка символізує давньоримську богиню ранкової зорі Венеру, а нижче був напис «HOTEL», який після ІІ світової війни замінили на «ГОСТИНИЦЯ».
Готель був розрахований на 16 місць, а на першому, був ресторан та казино. У 1926-1927 рр. його власником був М.Фройденхем, а в 1928-1930 рр. М.Брочинер. У 1930-х рр. готель переходить в руки українських підприємців. Як готель будівля очевидно деякий час використовувалася після ІІ світової війни.
Пам’ятка є одним із найцікавіших зразків сецесії у Бродах, і стала відомою в багатьох країнах світу завдяки її описам у таких відомих творах Й.Рота, як «Марш Радецького» (1932), «Фальшива вага» (1937) та ін. Зараз І поверх споруди використовується для торгівлі. На другому та третьому розміщені державні установи