Будівля колишнього готелю "Брістоль" - ViaRegiaUkraine

Будівля колишнього готелю “Брістоль”

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Готель «Брістоль» був збудований у 1909 р. на розі центральної вулиці міста – Золотої (на той час Стефанії) та Філіпа Цукра (нині Академіка В.Щурата). Будівля стала справжньою окрасою міста, і саме тому ми часто зустрічаємо її зображення на поштівках до І світової війни та у міжвоєнні роки. Його назва походить від назви великого портового міста Великобританії, потужного торгового центру – Брістолю. У самій назві є певний символізм – староанглійської слово «брістоль» перекладається як «місто на мості».

Споруда триповерхова, з двосхилим дахом. Балкон другого поверху підтримують атланти, його огорожа з цегли та каменю – втрачена. Головний фронтон у формі аттика увінчує монограма з латинських літер «M.Z.B.» (очевидно зашифроване ім’я першого власника будівлі), під ним маскарон з обличчям юної дівчини із зачіскою періоду сецесії, яка символізує давньоримську богиню ранкової зорі Венеру, а нижче був напис «HOTEL», який після ІІ світової війни замінили на «ГОСТИНИЦЯ».

Готель був розрахований на 16 місць, а на першому, був ресторан та казино. У 1926-1927 рр. його власником був М.Фройденхем, а в 1928-1930 рр. М.Брочинер. У 1930-х рр. готель переходить в руки українських підприємців. Як готель будівля очевидно деякий час використовувалася після ІІ світової війни.

Пам’ятка є одним із найцікавіших зразків сецесії у Бродах, і стала відомою в багатьох країнах світу завдяки її описам у таких відомих творах Й.Рота, як «Марш Радецького» (1932), «Фальшива вага» (1937) та ін. Зараз І поверх споруди використовується для торгівлі. На другому та третьому розміщені державні установи

Показати більше
Адреса: м. Броди, на розі вул. Золота, 9 та вул. Академіка В.Щурата, 8
50.083774794064, 25.146001875401
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей підпілля УГКЦ в м. Городок
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту