З метою презентації минулого і сучасного міста Радомишля, збереження речових документів та фотоматеріалів, колишніх знарядь праці сільськогосподарського виробництва, речей домашнього вжитку, одягу тощо 5 березня 1959 року було створено Радомишльський краєзнавчий музей. У 1970 році музей отримав звання народного.
Нині в експозиції музею налічується понад 2,5 тисячі експонатів. Розміщені вони в семи експозиційних розділах та виставковому залі й охоплюють історію краю від пізнього палеоліту до сьогодення.
Увійшовши до музею Ви одразу потрапите в середовище кам’яного віку з його кістками мамонта, черепами тура та північного благородного оленя, кам’яними сокирами тощо. Далі подорожуватимете історією літописного Мичеська, середньовічного Радомисля. Перенесетесь у 18ст., коли місто стало, по суті, уніатським Ватиканом, крокуватимете затишними вуличками повітового Радомисля XIX ст. та переживете події буремного ХХ ст.Кам’яна зернотерка, ще тримає в собі тепло рук давніх трипільців. Звуки дерев’яного дзвоника – калатала, а також деркача перенесуть вас у поліське село 100-200-літньої давності, грамофонні записи – у атмосферу світських салонів початку ХХ ст.
На стіні музею є інформаційна дошка з QR кодом та посиланням на аудіогід та 3D тур.