Музей української домашньої ікони - ViaRegiaUkraine

Музей української домашньої ікони

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Музей української домашньої ікони та старожитностей «Душа України» входить до комплексу історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», є унікальною принадою комплексу. Це також найбільший музей ікон у Східній Європі, а його експозиція предметів християнського мистецтва – найбільша християнська експозиція в Україні.

Музей створили на основі приватної колекції ікон та предметів побуту українців, зібраної родиною Богомольців. На сьогодні її фонди та експозиція налічують понад 5 тисяч одиниць із різних куточків України. Ікони, представлені в експозиції музею, несуть на собі специфічні риси регіональних традицій українського іконопису. Серед них не тільки православні, а й католицькі та унійні ікони.

Першу ікону для своєї колекції (лик Ісуса Христа) Ольга Богомолець купила всього за 1 гривню навесні 1997 року на одному з «блошиних ринків» Сінного базару в Києві. Надалі колекція поповнювалася з різних джерел. Образи, зібрані в колекції Музею української домашніх ікон, написані як професійними майстрами, так і талановитими аматорами з простолюду. Проте їхні творіння цінні, перш за все, тим, що дають нам недогматичне, живе народне бачення невидимого, духовного світу.

Унікальною пам’яткою музею є кам’яна ікона святого Миколи Чудотворця – одна з небагатьох чудодійних у музеї. Кам’яні ікони — явище досить рідкісне, в Україні їх збереглося дуже мало.

У музейних фондах «Замку-музею Радомисль» знаходиться також багата колекція предметів старовинного українського побуту – сімейні скрині, хатнє начиння (праски, прядки, плетені непроникні ємності для води тощо), козацькі човни XVII–XVIII ст.

Показати більше
12201 Україна, Житомирська область, м. Радомишль, вул. Плетенецька, 15
50.477651461732, 29.216621518135
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту