Пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення
В кінці XVIII ст. у фільварку Любомирських «Гірка» був заснований сад-парк. У жовтні 1939 року після встановлення в Рівному радянської влади було прийнято рішення про створення на території колишнього фільварку «Гірка» міського парку культури та відпочинку. Ім’я Тараса Шевченка парк отримав у 1940 році з нагоди 125-річчя з Дня народження поета. Навесні 1941-го року у зв’язку з 80-річчям з дня смерті Тараса Шевченка в парку було встановлено перший пам’ятник Великому Кобзареві.
У 1947 році площа парку збільшилася до 11 гектарів, а на початку 1950-х рр. парк ще значно розширив свою територію. Із розваг на початку 1960-х на території парку діяли планетарій, стрілецький тир, кімната сміху, читальна і телевізійна зала, танцювальний майданчик, літні театр та ресторан. В ці ж роки йогомежі були розширені до сучасних.
У 1977–1984 рр. проводилася реконструкція парку, в результаті чого він поповнився новими видами. Був створений каскад басейнів з фонтанами, оточеними вербами.
Парк, що розташований у центрі м. Рівне, станом на 2020 рік займав 32 га і мав 5 зон: тихого відпочинку, активного відпочинку, видовищних споруд, спортивний та дитячий сектор. Тут налічується 160 видів дерев і чагарників, багато з яких екзоти — північно-американські, далекосхідні, південно-європейські, види з Китаю, Японії та Середньої Азії. Вік окремих дерев сягає 150–200 років.