Рокинівський музей історії сільського господарства Волині – скансен був відкритий у 1979 році. Його засновник Олександр Миколайович Середюк – відомий історик, краєзнавець та публіцист. Протягом багатьох років він збирав реліквії волинської минувшини, які стали унікальним надбанням.
На території музею діє як стаціонарна експозиція, що розміщується у двоповерховій будівлі, так і музей просто неба – скансен, де загалом розміщено близько 27 об’єктів та споруд.
Експозиція, розміщена в 8 залах музею, розповідає про історію волинського села, розвиток сільського господарства Волині в різні періоди, про природу і екологію краю. Один з розділів експозиції розповідає про історію української державності.
В експозиції просто неба, роботу над створенням якої було розпочато з 1989 року, представлено пам’ятки древнього житлового, господарського і присадибного дерев’яного будівництва: вітряк стовпової конструкції (кінець XIX ст.); дводільна хата з ванькиром (1902 р.); хата тридільна 1804 р.; хлів; кузня з горном ковадлом і двокамерним міхом (початок XX ст.); хата з дворцем (середина XIX ст.); курна хата (1875 рік); святилище древніх слов’ян, сторожка, фруктовий сад, конюшня, клуня, баня, льох, стодола, будинок гончара, трипільська хата, каплиця, хата теслі та ін.
Рокинівський музей-скансен пропонує широкий спектр музейний послуг для відвідувачів. Це, звичайно огляд експозицій, екскурсії, катання на конях (верхом і на возі). Тут можна спробувати в роботі стародавні знаряддя праці, скуштувати страви української національної кухні, козацький обід в курній хаті, переночувати на духмяному сіні, скупатися в ставку. На базі музею створено школу «Козацького гарту», де проводяться навчання по програмі психофізичної підготовки воїнів Запорізької Січі