Софійський собор XI-XVIII ст. - ViaRegiaUkraine

Софійський собор XI-XVIII ст.

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Софійський собор, або Софія Київська – пам’ятка української архітектури та монументального живопису XI-XVIII століть, розташована на Софійській площі міста Києва. Це одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Пам’ятка була кафедральним собором та резиденцією київських митрополитів.

Згідно літописних джерел, будівництво собору розпочав Володимир Великий, а завершив його син Ярослав Мудрий у 1037 році. За багатовікову історію собор пережив навали ворогів, пограбування, часткові руйнування, ремонти, перебудови. У 1240 році під час монголо-татарської навали Софіївський собор встояв, але був пошкоджений і пограбований.

До XIII століття використовувався як головна церква Русі, місце поховання великих князів київських. При соборі велося літописання, була створена перша бібліотека часів Київської Русі. Собор зазнав занепаду у XIV столітті, але був відновлений стараннями митрополита Петра Могили і гетьмана Івана Мазепи.

У 1934 році територію Софійського монастиря оголосили Державним історико-архітектурним заповідником. У 1990 році ансамбль Софійського монастиря занесено до Переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Софія нині зберігає найбільший у світі ансамбль унікальних мозаїк і фресок першої чверті ХІ ст. – 260 м кв. мозаїк та 3000 м кв. фресок

Показати більше
вулиця Володимирська, 24, Київ, 01001
50.4529449, 30.5143447
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Національний музей народної архітектури та побуту України
Музеї
Музей історії України у Другій світовій війні
Фортеці, замки, палаци
Київська фортеця XVIII–XIX ст.
Фортеці, замки, палаци
Маріїнський палац (збудовано в 1744 р.)
Церкви, костели, монастирі
Володимирський собор (побудований в 1882 р.)
Церкви, костели, монастирі
Михайлівський Золотоверхий монастир (засновано у ХІІ ст.)
Церкви, костели, монастирі
Андріївська церква XVIII ст.
Музеї
Золоті ворота (1017-1024 рр.)
Церкви, костели, монастирі
Києво-Печерська лавра (засновано у 1051 р.)
Відкрити карту
Закрити карту