Київ – столиця і найбільше місто України, являється одним з найстаріших міст Європи відоме в історії як «мати міст руських». Київ був ще столиця ранньофеодальної держави Київська Русь, це один із центрів, де зароджувалася рання слов’янська культура як важлива складова світової цивілізації. Він оспівується в піснях, у безсмертному літописі «Повісті минулих літ» (друга пол. ХІІ ст.), в епосі «Слово о полку Ігоревім», у романах, операх.
Це місто було одним із центрів міжнародної торгівлі з Візантією, Скандинавією, Західною Європою, мусульманським світом. За правління князя Володимира (980-1015) відбулося хрещення Русі в 988 році і з того часу Київ став центром православ’я.
Місто Київ є науково-освітнім та культурним центром країни, адже тут збереглося багато історичних визначних пам’яток, стародавніх культурних місць, музеїв, театрів, садів і парків. У Києві знаходяться три з семи Об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні (Києво-Печерська Лавра, Церква Спаса на Берестові та Київський Софійський собор). Більшість культурних пам’яток входять до складу трьох національних заповідників.
Кожен, хто відвідує Києв, знаходить тут для себе свою віддушину – крім культурних та духовних пам’яток, різноманітних музеїв та розважальних закладів тут є ще багато чого. Це і Києвська фортеця XVIII-XIX ст., і швидкісна канатна дорога над Дніпром, і Київський фунікулер з гарним видом на річку Дніпро, що з’єднує історичне Верхнє місто та Поділ. А вже про безмежну кількість цікавих локацій, таких як оригінальні пам’ятники та скульптури на кшталт пам’ятного знака Будді, пам’ятнику автомобілю «Запорожець», Котигорошку, їжаку із мультика «Ежик в тумане» та ін. – годі й говорити.
Київ – це пам’ять, що не підвладна часу і не затьмарюється сучасністю. Стоячи біля пам’ятника засновникам Києва з’являється особливе хвилювання, ніби саме ти з братами та сестрою вперше побачив дивовижні пагорби над Дніпром, які змусили тебе тут зупинитись і вийти із човна. У Меморіалі жертв голодомору перетворюєшся на свідка геноциду українців 1932-1933 років. Перебуваючи на майдані Незалежності ти ніби знову переживаєш події Революції Гідності. Спускаючись з Володимирської гірки і окинувши оком безмежні простори Дніпра здається, що поринаєш у вир подій, в той далекий 988 рік – рік хрещення Русі.
У Києві ви можете відчути себе Гуллівером у мініатюрному місті-копії Києва, стати частиною наймасштабнішого новорічного та різдвяного святкування в країні, доторкнутися до сотні велетенських писанок…
Це – місто, що мчить із космічною швидкістю, втягуючи тебе у вир подій, емоцій та пригод. Події 1000-літньої давнини тут існують разом із подіями сучасністі України: Андріївський узвіз і сьогодні залишається улюбленим місцем киян, бо не тільки продовжує з’єднувати Верхнє та Нижнє міста, а й зберігає частинку автентичного Києва; фрески та мозаїки Софіївського собору, які в ХІ ст. заворожували знаменитих іноземних гостей і в нас час дивують всіх, хто їх бачить