Городок Архіви - ViaRegiaUkraine

Городок

7 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1213 рік
Рейтинг
3.7
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Одне з найдавніших міст Львівщини. Він розташований над річкою Верещицею (яка була колись повноводною і судноплавною) за 25 км від Львова. Місто отримало магдебурзьке право у 1389 р.

В минулому місто мало величезне господарське значення як важливий центр торгівлі сіллю завдяки своєму вдалому розташуванню, тому сучасники називали його «Городок Соляний». У науковій літературі місто іноді називають Городок Галицький або Городок під Львовом. За часів польського панування місто отримало другу назву – «Грудек Ягеллонський», на честь князя литовського та короля Польщі Владислава ІІ Ягайла, який любив це місто і часто приїжджав сюди на відпочинок та полювання.

Городок славився і Городоцьким ставом, пляж на якому був культовим місцем відпочинку усієї Галичини. Та це й не дивно, адже наприкінці ХIX ст. тут був яхт-клуб, тенісний корт. За оповідками місцевих жителів на ставі полюбляв відпочивати і молодий Іван Франко.

За австро-угорських часів тут, як і в більшості західно-українських міст, проживало багато євреїв. Найперші поселенці-євреї з’явилися тут ще у 1444 році. У 1908 році в Городку було 13 банків, 10 з них належали євреям.

Городок хоч і невелике місто, проте багате на пам`ятки сакральної архітектури, які наповнюють його душею. Місту вдалося зберегти характерну середньовічну забудову. Найдавнішою пам’яткою Городка є древнє городище, контури якого простежуються і сьогодні. Згодом на цьому місці був зведений замок, зруйнований у 1611р. татарами, пізніше виник міський парк.

На вулиці Мартовича розташований будинок Лонгина Озаркевича. Це був своєрідний культурно-просвітницький осередок міста. Саме тут читали українську поезію, звучала музика різних епох і стилів, а також народна пісня. У домі гостювали Іван Франко, художники Іван Труш, Олекса Новаківський, Олена Кульчицька з сестрою Ольгою. Сьогодні це районна бібліотека

Показати більше
81500 Україна, Львівська область, Городоцький р-н, м. Городок
49.7821352, 23.6611306
звертатись в Городоцький історико-краєзнавчий музей за адресою:
Львівська область, м. Городок, вул. Б. Хмельницького, 2
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Музеї
Музей підпілля УГКЦ в м. Городок
Цікаві місця
Старий парк XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Храм Преображення Господнього УГКЦ
Церкви, костели, монастирі
Церква Св. Усікновення Глави Іоана Хрестителя
Архітектурні будівлі
Городоцька ратуша
Церкви, костели, монастирі
Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці
Церкви, костели, монастирі
Фарний Костел Воздвиження Чесного Хреста
Відкрити карту
Закрити карту