Своїй появі колишній Францисканський костел та монастир зобов’язаний королю Владиславу Ягайлу, який, запросивши в 1419р. 6 монахів Францисканського Ордену до Городка та розпорядився збудувати для них храм поряд з королівським палацом.
За останні століття монастирю випала непринадна доля. Внаслідок поділу Польщі 1772 року Галичина відійшла до Австрії. На початку XIX ст., через реформи Марії-Терезії, тут було ліквідовано цілий ряд монастирів, також і монастир Францисканців. Костел було перетворено на гарнізонну тюрму, а в монастирських келіях розквартировано австрійське військо.
Після першої світової війни, з приходом до Городка польської влади монастир використовувався, як і раніше, для військових цілей. Тут базувалась військова частина, а костел використовувався як каплиця. Під час німецької окупації Другої світової війни в монастирі утримувались французькі полонені.
За часів російсько-більшовицької влади в монастирських приміщеннях були розквартировані підрозділи НКВС. У 80-х роках ХХ ст. монастирські приміщення було передано під склад Львівському заводу «Кінескоп». У серпні 1994 року монастирський комплекс було передано ченцям Студійського уставу для реконструкції під монастир і церкву. 19 серпня 2001 р. Єпископ Юліан Ґбур освятив монастирську церкву.
Сьогодні Преображенський монастир з храмом милує око своєю красою та має статус пам’ятки архітектури державного значення. За домовленістю із настоятелем храму можна оглянути також його підземелля.