Дубно Архіви - ViaRegiaUkraine

Дубно

Рівненська область
12 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1100 рік
Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Дубно – центр Дубенського району Рівненської області. Місто розташоване на річці Іква за 45 км від Рівного та має хороше географічне розташування – через нього проходять автошляхи європейського значення (E40 і E85) та залізниця. Це одне із найдавніших і найцікавіших міст Рівненщини, багате на історичну спадщину та пам’ятки архітектури, найбільш відомі з яких входять до складу Державного історико-культурного заповідника міста Дубна.

За свою багатовікову історію з Дубно так чи інакше пов’язані імена таких відомих особистостей, як український гетьман Іван Виговський, Іван Федоров, Оноре де Бальзак, Олександр Купрін, Володимир Короленко, Улас Самчук, Симон Петлюра, митрополит Іларіон, генерал де Голль, Адам Міцкевич та інші. Восени 1846 року тут побував видатний український поет та мислитель Тарас Григорович Шевченко.

У ХVІІІ ст. місто славилося знаменитими Дубенськими контрактами, перенесеним сюди зі Львова 1774 року. Наприкінці ХVІІІ ст. Дубно тимчасово стало резиденцією принца Конде (престолонаступника французького трону). У 1539 – 1566 роках Ієромонах Арсеній створив тут відоме Дубенське Четвероєвангеліє.

Події, описані в повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба» відбувалися саме в Дубно та Дубенському замку. В цьому ви можете переконатись, потрапивши до крипт Миколаївського собору. А якщо завітаєте у місто в середині літа, то потрапите на крутезний рок-фестиваль “Тарас Бульба”, який здобув гучну славу на всю Україну.

Вигідне географічне розташування, велика кількість пам’яток архітектури, неймовірна кількість історичних подій та історичних постатей робить Дубно привабливим для туристів. До всесвітньої пандемії COVID-19 місто відвідували щорічно 150 000 туристів, в тому числі іноземці та гості з Європи та США.

Місто пишається великою кількістю храмів, які були зведені в різні періоди і мають різні архітектурні стилі. На даний час, в місті нараховується близько двох десятків культових споруд. Тож, наше місто можна назвати містом храмів.

Дубенський замок входить до 7 чудес України, є окрасою міста і являється твердинею, яка жодного разу не була взята штурмом упродовж кількох століть. Віднедавна відвідувачі замку мають можливість скористатися послугою додаткової віртуальної реальності (VAR) та оглянути зали за допомогою смартфона. Також в замку діють музейні експозиції, видовищна виставка тортур та інквізиції, де справді стає моторошно.

Унікальною історичною спорудою міста є Луцька брама – рідкісний різновид барбакана, крім Волині ніде більш не зустрічається. У XVIIIст. тут розташовувалась масонська ложа «Досконала таємниця».

За 7 км від Дубно знаходиться ще один «туристичний магніт» – це форт-застава Дубно (Тараканівський форт), який вважають містичним місцем. Цю потужну споруду було зведено для захисту залізничної лінії Львів-Київ наприкінці XIX ст.

А ще в місті знаходиться 2 потужних сучасних підприємства. ПАТ «Дубномолоко» – одне з найпотужніших підприємств України, виготовляє молочну продукцію та сири під ТМ «Комо», яка відома на всю країну та країни СНД. ПП «Аметист плюс» – підприємство, що виготовляє кондитерські вироби та відомі Дубенські цукерки і експортує продукцію в країни Європейського Союзу.

Показати більше
35600 Україна, Рівненська область, Дубенський р-н, м. Дубно
50.4009139, 25.7590674
35600 Україна, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, 7a
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Церкви, костели, монастирі
Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Фортеці, замки, палаци
Форт-застава Дубно (1890 р.)
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенська церква кінця XVI ст. – початку XVIІ ст.
Архітектурні будівлі
Будинок контрактів ХІХ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Іллінський собор 1908 р.
Церкви, костели, монастирі
Фарний костел Яна Непомука 1830 р.
Церкви, костели, монастирі
Костел і монастир кармеліток ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор ХVІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Свято-Юріївська церква ХVІІ – ХVІІІ ст.
Церкви, костели, монастирі
Синагога ХVІ – ХVІІІ ст.
Архітектурні будівлі
Луцька брама ХVІ – ХVІІ ст.
Фортеці, замки, палаци
Дубенський замок князів Острозьких ХV – XVIII ст.
Відкрити карту
Закрити карту