Володиимир (дав.-рус. Володимѣрь) – одне з найдавніших в Україні, його історія налічує 1032 роки. Нині це місто України обласного значення у Волинській області. Місто знаходиться у вигідному географічному розташуванні. Через місто пролягали великі торгівельні шляхи давнини – шлях із «варяг у греки», який поєднував Середземноморя з Скандинавією та шлях, що сполучав Європу з Близьким та Далеким Сходом.
В 1199 році Володимир став столицею Галицько-Волинського князівства та культурним, політичним, економічним центром цих земель. У Володимирі писалася частина Галицько-Волинського літопису, оздоблювалися книжкові мініатюри. Тому за своєю історичною значущістю воно може позмагатися навіть Києвом чи Львовом.
У Володимирі збереглося чимало унікальних пам’яток сакральної архітектури. Перлиною Волинського краю та навіть усієї Західної України вважається кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці. У цьому храмі зберігається мистецький шедевр XV ст. – запрестольний хрест, на якому зображено розп’ятого Христа, та усипальниці XII-XIII ст., в котрих поховані українські князі (королі).
Унікальною є церква-ротонда Св. Василя Великого (ХІІІ-ХV ст.) – давні зодчі звели її у формі розгорнутої квітки з пелюстками. В історії вона має назву «обіденна», тобто зведена за 1 день. Вона не має аналогів у світовій архітектурі.
Головною особливістю Собору Різдва Хрестового XVIII ст. є підземелля з підземною церквою Пресвятої Богородиці з похованням ченців.
А Свято-Успенський собор (Мстиславів храм), збудований у 1156-1160 рр. – це єдина пам’ятка архітектури домонгольського періоду, що збереглася на території Волині. Відвідавши Мстиславів храм можна вгамувати не лише духовну спрагу – поруч у парку “Слов’янський” ось уже понад 1000 років б’є животворне цілюще джерело.
Одна з найдавніших збірок старожитностей Волинського краю та України – Володимир-Волинський історичний музей ім. О. Дверницького. Нині в музеї зберігається близько 20 000 експонатів основного фонду.
У місті створені кілька туристичних агенств, які надають туристичні послуги у межах Волинської області і всієї України. Цікаві краєзнавчі подорожі для усіх бажаючих проводять також екскурсоводи історичного музею.
Фестиваль «Княжий» у червні 2018 року зібрав 8500 тисяч відвідувачів з різних міст України та Польщі, орієнтований на молодь і пропагує здоровий спосіб життя.
Смачною візитівкою Володимира являються унікальні страви від найкращих місцевих кухарів – “Гуглі із волинськими кручениками”, завиванець “По-володимирськи”, “Володимирське курчатко”, “Князівська смакота” та ін. Також виконавчим комітетом міської ради спільно з найкращими поварами міста підготовлено цікавий кулінарний маршрут для туристів.