Володимир Архіви - ViaRegiaUkraine

Володимир

Волинська область
20 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 988 рік
Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Володиимир (дав.-рус. Володимѣрь) – одне з найдавніших в Україні, його історія налічує 1032 роки. Нині це місто України обласного значення у Волинській області. Місто знаходиться у вигідному географічному розташуванні. Через місто пролягали великі торгівельні шляхи давнини – шлях із «варяг у греки», який поєднував Середземноморя з Скандинавією та шлях, що сполучав Європу з Близьким та Далеким Сходом.

В 1199 році Володимир став столицею Галицько-Волинського князівства та культурним, політичним, економічним центром цих земель. У Володимирі писалася частина Галицько-Волинського літопису, оздоблювалися книжкові мініатюри. Тому за своєю історичною значущістю воно може позмагатися навіть Києвом чи Львовом.

У Володимирі збереглося чимало унікальних пам’яток сакральної архітектури. Перлиною Волинського краю та навіть усієї Західної України вважається кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці. У цьому храмі зберігається мистецький шедевр XV ст. – запрестольний хрест, на якому зображено розп’ятого Христа, та усипальниці XII-XIII ст., в котрих поховані українські князі (королі).

Унікальною є церква-ротонда Св. Василя Великого (ХІІІ-ХV ст.) – давні зодчі звели її у формі розгорнутої квітки з пелюстками. В історії вона має назву «обіденна», тобто зведена за 1 день. Вона не має аналогів у світовій архітектурі.

Головною особливістю Собору Різдва Хрестового XVIII ст. є підземелля з підземною церквою Пресвятої Богородиці з похованням ченців.

А Свято-Успенський собор (Мстиславів храм), збудований у 1156-1160 рр. – це єдина пам’ятка архітектури домонгольського періоду, що збереглася на території Волині. Відвідавши Мстиславів храм можна вгамувати не лише духовну спрагу – поруч у парку “Слов’янський” ось уже понад 1000 років б’є животворне цілюще джерело.

Одна з найдавніших збірок старожитностей Волинського краю та України – Володимир-Волинський історичний музей ім. О. Дверницького. Нині в музеї зберігається близько 20 000 експонатів основного фонду.

У місті створені кілька туристичних агенств, які надають туристичні послуги у межах Волинської області і всієї України. Цікаві краєзнавчі подорожі для усіх бажаючих проводять також екскурсоводи історичного музею.

Фестиваль «Княжий» у червні 2018 року зібрав 8500 тисяч відвідувачів з різних міст України та Польщі, орієнтований на молодь і пропагує здоровий спосіб життя.

Смачною візитівкою Володимира являються унікальні страви від найкращих місцевих кухарів – “Гуглі із волинськими кручениками”, завиванець “По-володимирськи”, “Володимирське курчатко”, “Князівська смакота” та ін. Також виконавчим комітетом міської ради спільно з найкращими поварами міста підготовлено цікавий кулінарний маршрут для туристів.

Показати більше
4470 Україна, Волинська область, Володимирський р-н, м. Володимир
50.846823306594, 24.31959722209
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Церкви, костели, монастирі
Святогірський Успенський Зимненський монастир, Зимне
Цікаві місця
ДОТ часів Другої світової війни, Устилуг
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Василія (XIII-XIV ст.)
Церкви, костели, монастирі
Успенський кафедральний собор (1156-1160 рр.)
Церкви, костели, монастирі
Кафедральний Собор Різдва Христового XVIII ст.
Меморіальний комплекс
Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму»
Пам’ятник
П’ятницька брама
Архітектурні будівлі
Будинок василіанської аптеки
Архітектурні будівлі
Будинок школи Тора-Талмуд (XIX ст.)
Музеї
Володимир-Волинський історичний музей
Цікаві місця
Будинок першої стрілецької сірожупанної дивізії
Архітектурні будівлі
Будинок чоловічої гімназії (червона школа)
Архітектурні будівлі
Капуцинські мури
Пам'ятка історії
Земляні оборонні вали
Церкви, костели, монастирі
Каплиця Святого Володимира (Всіх Святих землі Волинської)
Церкви, костели, монастирі
Домініканський монастир (XV-XVIII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія (1908 р.)
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Йосафата (Кірха)
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Миколая (1780 р.)
Церкви, костели, монастирі
Костел Святих Якима і Анни
Відкрити карту
Закрити карту