Радомишль Архіви - ViaRegiaUkraine

Радомишль

Житомирська область
9 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1150 рік
Рейтинг
4.3
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Радомишль – одне з найстаріших міст України. Вчені стверджують, що територія сучасного Радомишля була заселена ще 30-35 тисяч років тому. Перша назва поселення – Мичеськ і походить від річки Мика, що тут протікає. Географічно місто розташоване на території Київського Полісся. Через Радомишль протікає найбільша річка в Житомирській області – Тетерів, права притока Дніпра.

Місто має унікальні природні та історичні можливості і є одним із туристичних перлин Житомирщини. Історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» та єдиний в Європі музей домашньої ікони, радомишльське пиво та Олександр Зінченко, футболіст англійського Манчестер Сіті, який народився у Радомишлі – саме за цими трьома брендами пізнають містечко Радомишль на Житомирщині.

Радомишлянська громада є багатогранною і різноманітною, має сотні цікавих, унікальних та креативних людей, туристичних місць та природних об’єктів, аналогів яких немає в Україні та світі, а це: більш як 500-літні дуби «Урочища Криниченька», під якими відпочивав легендарний гетьман України Богдан Хмельницький та унікальне родовище білого мармуру, який своїм складом та декоративними властивостями не поступається перед кращими зразками подібної продукції світу.

Є в Радомишлі і свій краєзнавчий музей, в експозиціях якого налічується понад 2,5 тисячі експонатів. Водонапірна вежа являється однією із візитівок міста. Це яскравий зразок промислової архітектури, побудована у  1911 році архітектором К.Еншом.

Унікальним є Музей флори і фауни, в залах котрого розміщено панорами лісового життя та фото з життя природи (серед птахів є навіть окільцьований 86-річний ворон) та дендропарк – закладений у 1968 році під керівництвом професора  АН УРСР Рубцова Л.І і спеціалістами Київського ботанічного парку.

А Свято-Миколаївський собор будувався одночасно з Володимирським собором у Києві і розпис багатьох стін, стель і плафонів у цих храмах є тотожним. Тому існує припущення про ймовірність авторства розпису Свято-Миколаївського собору В.Васнєцовим, М.Нестеровим та М.Врубелем.

Як бачите, місту є чим вас подивувати. Приїздіть в Радомишль і самі в цьому переконаєтесь!

Показати більше
12200 Україна, Житомирська область, Радомишльський р-н, м. Радомишль
50.4965282, 29.2337369
звертатись до Радомишлської громади:
вул. Соборний майдан, буд. 12
Графік роботи: пн-пт 8:00-17:00
E-Mail адреса: radomyshl_mr@ukr.net
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Музеї
Музей української домашньої ікони
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
Музеї
ІКК «Замок Радомисль»
Архітектурні будівлі
Уніатська консисторія
Природні об’єкти
Музей флори і фауни. Дендропарк
Цікаві місця
Символічна арка-брама
Церкви, костели, монастирі
Свято-Миколаївський собор
Архітектурні будівлі
Міська оглядова вежа (Водонапірна вежа)
Музеї
Радомишльський народний краєзнавчий музей
Відкрити карту
Закрити карту