Броди Архіви - ViaRegiaUkraine

Броди

Львівська область
10 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1084 рік
Рейтинг
4
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Літописне місто Броди відоме з 1084, воно – одне з найдревніших міст Галичини, яке в усі часи було на перехрестях важливих історичних й політичних подій, торгових шляхів. В 1630-1635 рр. Броди були розбудовані згідно моделі т.зв. ідеального міста і з середини XVII до середини ХІХ ст. виконувало роль важливого торгівельного центру в краї.

Місто багате на історичну спадщину – тут нараховується 4 пам’ятки архітектури національного і 28 – місцевого значення. Броди пишаються великою кількістю храмів, які були зведені в різні періоди і мають різні архітектурні стилі. Також у місті збереглося ряд вишуканих будівель виконаних у стилі віденської сецесії поч. ХХ ст.

Найвідоміші пам’ятки архітектури м. Броди:

Оборонний комплекс: руїни замку Конєцпольських (1630-1635 рр.), замковий палац Потоцьких (сер. XVIII ст.), залишки міських валів (1630-1635). Сакральні споруди: церква Різдва Пресвятої Богородиці (XVI – сер. XVIII ст.), церква Св. Юрія (XVIІ – XVIII ст.), дерев’яна церква Св. Трійці (др. пол. XVIII ст.), колишній костел Воздвиження Чесного Хреста (1660-ті рр.), руїни Великої синагоги (сер. XVIII ст.).

Також в околицях міста багато пам’яток природи, які входять до складу Національного природного парку «Північне Поділля».

Броди розташовані на перехресті міжнародних автомобільних шляхів (зокрема Е-40/М-06), що робить місто зручним для туристів. Зупинившись в Бродах, мандрівники можуть також вирушити до відомих туристичних локацій: Олеський та Підгорецький замки та монастир у Підкамені, що знаходяться в радіусі 60 км від міста.

Показати більше
80600, Львівська обл., м. Броди
50.0827155, 25.1480272
ТІЦ: звертатись в Бродівський історико-краєзнавчий музей за адресою: м. Броди майдан Свободи, 5.
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Цікаві місця
Бродівська гімназія
Церкви, костели, монастирі
Церква Святого Юрія
Фортеці, замки, палаци
Бродівський замок та Палац Потоцьких
Церкви, костели, монастирі
Монастир в Підкамені
Цікаві місця
Велика Бродівська синагога
Фортеці, замки, палаци
Підгорецький замок
Відкрити карту
Закрити карту