Замкова гора - ViaRegiaUkraine

Замкова гора

Рейтинг
4
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Замкова гора у Житомирі – міський сквер, закладений на колишньому місці замку IX століття. Тільки тут можна по-справжньому відчути дух древнього міста, а іколи й натрапити на численні підземні ходи, що прорізають гору на різній глибині. У центрі скверу встановлено пам’ятник на честь заснування міста з написом «Року 884 тут було засновано місто Житомир».

Перша письмова згадка про замок у місті Житомирі датується 1392 роком, коли його захопив князь Вітовт. Розташовувався замок на крутому пагорбі над річці Кам’янка. Згідно легенді, засновником міста був воїн Житомир із дружини київських князів Аскольда і Діра.

Місце під зведення замку було підібране, щоб забезпечувати максимальний захист – круті схили над річкою, були зведені вали і викопані канави перед ними, між якими була вода, і було зведено дві брами із підвісними мостами. Неодноразово фортецю руйнували, але щоразу її відбудовували. Навколо замку почало розростатися місто, також були прокладені підземні ходи, деякі з них обкладені цеглою і камінням. Підземні ходи відігравали дуже важливу роль у обороні замку.

У 1890 році міська рада вирішила віддати територію під приватну забудову, з того часу про замок нагадують тільки ледь помітні вали, підземні ходи, що знаходяться на глибині 5–8 метрів та пам’ятник на честь заснування міста.

Сьогодні Замкова гора у Житомирі – це затишний і тихий парк у серці обласного центру та прекрасне місце для відпочинку і знайомства з Житомиром. Сквер щедро засаджений деревами й квітами, що приваблює сюди не тільки жителів міста, й багатьох туристів. За 80 м тут знаходиться оглядовий майданчик з чудовими краєвидами на річку Тетерів

Показати більше
м. Житомир, вул. Кафедральна, 3
50.2537758, 28.6509979
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей української домашньої ікони
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту