Краєзнавчий музей - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Краєзнавчий музей

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Краєзнавчий музей (Єпископський будинок) розташований у старовинній історичній будівлі, у якій понад 150 років тому жив єпископ католицької церкви. Відтоді дім практично не зазнав змін – колір фасаду так і залишився яскраво-синім, лише з входу прибрали гармати. Сьогодні у музеї зібрано величезну колекцію картин світових художників, а також коштовного каміння та мінералів.

Двоповерхова цегляна будівля, яка колись служила консисторією (адміністративною будівлею) при Софійському соборі Житомира, є одним із найкращих ренесансних зразків архітектури міста. Її прикрашає портал по центру та кутові виступи вздовж фасадів. Особливої витонченості Єпископському будинку надають рослинний орнамент та невеличкі погруддя янголів. Усе це в поєднанні з блакитним кольором стін створює легкий невагомий силует.

Краєзнавчий музей функціонує в колишньому Єпископському будинку з 1865 року. Його колекція почала формуватися з першого експоната, яким став набір із 48 мінералів, наданий губернатором Волині М. Чертаковим. Із часом фонд почав поповнюватися картинами італійських, голландських, угорських, німецьких, польських і російських живописців, а також полотнами, що розповідають історію міста. Однією із головних експозицій музею є зібрання з понад 12 тисяч опудал різних тварин. Тут навіть можна побачити моделі космічної техніки

Показати більше
м. Житомир, майдан Замковий, 1
50.2549916, 28.6553988
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі (1838-1842 рр.)
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Театри, філармонія
Житомирська обласна філармонія
Архітектурні будівлі
Водонапірна вежа
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенський собор
Церкви, костели, монастирі
Кафедральний костел Святої Софії