Пішохідна вулиця Михайлівська - ViaRegiaUkraine

Пішохідна вулиця Михайлівська

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Вулиця Михайлівська – одна із центральних вулиць міста Житомира. Бере початок від майдану Сергія Корольова, вулиці Великої Бердичівської і з’єднує його з вулицею Київською біля Свято-Михайлівського кафедрального собору. Її довжина 370 метрів, що дозволило тут розмістити сучасну інсталяцію «Парасолька», яка стала інстаграмним місцем для містян та гостей міста Житомир.

Вулиця стала пішохідною ще з середини ХХ століття, і такою лишається досі. Традиційно вона була центром дозвілля, місцем для прогулянок і святкувань, з активними першими поверхами, на яких розташовувалися крамниці, ресторани, кінотеатри тощо.
Раніше Михайлівська називалася Піліпонівськой, адже виникла на місці селища старообрядців – піліпонів на тогочасній околиці Житомира. В середині XIX ст.. старообрядців було виселено за межі міста, а тут вже практично утворився центр. У 1856-му році купець Михайло Хаботін за власні гроші побудував на початку вулиці Свято-Михайлівський собор і в 1888 році її офіційно перейменували.

До сьогоднішнього дня на пішохідній вулиці збереглося чимало пам’яток історії та архітектури. Також з Михайлівською пов’язані імена багатьох видатних людей. Це, наприклад, славні українські композитори Михайло Скорульський, Віктор Косенко та Борис Лятошинський, драматург Іван Кочерга, актори Амвросій Бучма та Наталія Ужвій, талановитий маляр і поет Максиміліан Волошин, гордість української нації — поети Леся Українка та Микола Зеров та багато інших.

Михайлівська на кожному кроці буквально «дихає історією». Місцеві жителі чудово знають будинок «короля рукавичок» (вул. Михайлівська, 8) на розі вулиць Михайлівської і Бориса Лятошинського! Чудова триповерхова споруда у стилі модернізованої готики привертає увагу вдало знайденими пропорціями, оригінальною формою вікон, багатою пластикою фасаду. І це незважаючи на те, що будинок споруджений із звичайної цегли

Показати більше
м. Житомир, вул. Михайлівська
50.2556533, 28.6646033
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей української домашньої ікони
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту