Свято-Михайлівський кафедральний собор - ViaRegiaUkraine

Свято-Михайлівський кафедральний собор

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Свято-Михайлівський кафедральний собор – пам’ятка архітектури місцевого значення і храм Православної церкви України. Саме у Свято-Михайлівському соборі був хрещений Святослав Ріхтер.

Собор побудований у 1856 році на кошти житомирського купця Михайла Хаботіна. Загальні витрати на храм склали величезну суму – близько 37 тисяч карбованців – це майже вдвічі перевищувало річний бюджет Житомира. У 1856 році Свято-Михайлівський собор було освячено.

Після смерті благодійника, його поховали під вівтарною частиною церкви. У радянські роки його останки по-варварському викопали, після чого їх доля невідома.

Після Жовтневої революції і до 1927 року церква діяла як храм української автокефальної православної общини. Після цього будівля церкви довгий час використовувалася радянською владою як склад. У роки Другої світової війни німці зберігали тут конфісковані радіоприймачі, потім храм повернули віруючим, він залишався діючим до 1960 року.

Тоді були знесені малі куполи храму і зруйнована дзвіниця, на її місці звели двоповерхову споруду під кабінети. Тривалий час тут знаходився обласне товариство «Знання», а згодом – театр ляльок. У підвалі розташовувався склад магазину «Спорттовари».

21 листопада 1991 року приміщення храму було повернуто релігійній громаді, розпочалися служби. З періоду заснування храму на стінах собору уціліли два фрагменти іконопису, зробленого ще у XIX столітті.

В 2017 році біля собору було встановлено пам’ятник митрополиту Іларіону (професору Івану Огієнку).

Свято-Михайлівський кафедральний собор у Житомирі є однією з архітектурних родзинок міста. У ньому планують зробити розписи на трьох сотнях метрів будівлі. Розпис собору почали робити ще двадцять років тому. Собор є єдиним українським храмом, де триває процес відновлення старовинного українського розпису

Показати більше
м. Житомир, вул. Київська, 18
50.2565162, 28.663753
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Театри, філармонія
Житомирська обласна філармонія
Архітектурні будівлі
Водонапірна вежа
Відкрити карту
Закрити карту