Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна - ViaRegiaUkraine

Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Міський парк імені Юрія Гагаріна в Житомирі (інша назва – Шодуарівський парк) простягнувся на березі річки Тетерів на площі близько 36 га. Тут є фонтани, скульптури, унікальні рослини і зони відпочинку. Саме тому це одне з кращих місць для відпочинку та прогулянок містян.

Парк заклав барон Іван Максиміліанович де Шодуар – відомий меценат і дослідник, голова Російського товариства захисту тварин. У XIX столітті він побудував в Житомирі палац, розбивши навколо розкішний парк в стилі бароко з мармуровими статуями, альтанками і екзотичними рослинами.

Парк Ю. Гагаріна відомий тим, що тут росте рідкісне гінкго, яке ще називають “деревом любові” через серцеподібну форму листя. Гінкго – родич ялини, який ріс на землі ще в епоху динозаврів. А ще тут можна зустріти дерева платана та горіха ведмежого – єдині екземпляри на Житомирщині.

Раніше в парку ім. Юрія Гагаріна росло близько 80 видів дерев і чагарників, привезені з Північної Америки, Індії, Європи, Китаю. Серед них були унікальні рослини: бундук, горіх маньчжурський пірамідальний і гірський дуб, краснолістний бук, оксамит амурський, туя східна, гледичия.

На вході в міський парк Житомира вас зустріне біла колонада в тосканському стилі. Її особливістю є те, що вона має непарну кількість колон. Неподалік розташовані оглядові майданчики з чудовим видом на річку Тетерів. На галявині вас зустріне статуя богині Артеміди, яка яка була встановлена ще за барона Шодуара. Біля дитячого майданчика знаходиться галерею скульптур із казкових сюжетів.

Однією з найцікавіших пам’яток є графські гранітні сходи, побудовані у 1912 році та білосніжна альтанка, збудована у 1953 році – один із символів Житомира. А наймальовничіше місце парку – підвісний пішохідний міст через річку Тетерів протяжністю 350 м.

Показати більше
м. Житомир, вул. Старий Бульвар, 34 (переважна частина парку знаходиться у південній частині міста)
50.246470786006, 28.663061857224
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей української домашньої ікони
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту