Музей історії ремесел «Ремісничий двір» - ViaRegiaUkraine

Музей історії ремесел «Ремісничий двір»

Рейтинг
3.7
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Музей «Ремісничий двір» в Житомирі – це народний музей, який існує вже понад 20 років, аналогів якому ще немає в Україні. Його засновником та директором є житомирський колекціонер старовини Федір Володимирович Євтушенко.

У спеціальних павільйонах та облаштованих музейних зонах Ремісничого двору можна не лише оглянути кілька тисяч експонатів, але й дізнатися про історію кожного з них, сферу його використання і потримати в руках інструмент минулого чи позаминулого сторіччя. Усі речі – оригінали, а деякі навіть у робочому стані.

Якщо Ви думаєте, що музей «Ремісничий двір» лише про ремесло, то дуже сильно помиляєтеся. У музеї побачите велику колекцію годинників, фотоапаратів, посуду, одягу, іграшок, радіоприймачів, телевізорів, прасок, капелюхів, окуляр, музичних інструментів. Колекція різниться від старого двигуна внутрішнього згоряння й пилорами до рідкісної радянської чорношкірої ляльки й провальної алюмінієвої гітари та ще багато чого.

Найбільший і найважчий інструмент музею – 5-тонна пилорама, побудована у Відні у 1890-х роках. Гордість колекції і досі чинний експонат – двигун внутрішнього згоряння, побудований у 1910 році в Чехії. Вражає перший портативний телевізор, який працював від автомобільного акумулятора. Увагу також привертає рідкісний експонат для обсмажування кави, що лише зовні схожий на сковороду. Найстаріші експонати «Ремісничого двору» – це кремнієві сокири, яким понад 9 тисяч років, а є ще кам’яні, що датуються ІІІ тис. до н.е. та знайдені на Житомирщині металеві з ІІ тис. до н.е.

На території музею знаходиться також капличка святого Йосипа, який здавна відомий як покровитель ремісників. До того ж, у «Ремісничому дворі» є затишний куточок для відпочинку; чайна, де гостей пригощають оригінальними поліськими чаями; багато фотозон і територія для дитячих розваг із пісочницею в старому автобусі. В окремій залі є крамничка з антикварними речами та сувенірами.

Наразі фонд музею налічує понад 20 тисяч експонатів. Федір Євтушенко створив дійсно унікальний музей, який варто відвідати, але обов’язково з екскурсією, котру найчастіше проводить сам засновник музею.

Показати більше
м. Житомир, вул. Богдана Хмельницького, 42 (розташований на околиці Житомира у мікрорайоні Крошня)
50.2949705, 28.6699435
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей української домашньої ікони
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Цікаві місця
Експозиція-майстерня Василя Волівача
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Відкрити карту
Закрити карту