Палац Потоцьких - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Палац Потоцьких

Рейтинг
4
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Палац графів Потоцьких – одна з найцікавіших архітектурних пам’яток Львова. Палац є прототипом так званих резиденцій «Entire cour et jardin» короля Людовіка XIV.

Перший палац збудовано у стилі класицизму за проектом архітектора Ігнатія Хамбреза. Це була двоповерхова прямокутна в плані будівля із високим дахом. Власниками були Марія з Сангушків та її чоловік Альфред Юзеф Потоцький. Новий палац був збудований у стилі барокко за проектом французького архітектора Луї Альфонса Рене Довернь. Проект модифіковано львівськими архітекторами Юліушем Цибульським та Людвіком Балдвіном-Рамултом і реалізовано під їх керівництвом.

Будівля виконана в стилі французького класицизму, цегляна, обштукатурена, Н-подібна у плані, триповерхова, з мансардами. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон та рустикацією, ліпними консолями балконів та балюстрадами. Парадний вхід оформлений арочним портиком з ліпниною та іонічними колонами.

На першому поверсі розміщені парадні зали для прийому гостей, в оформленні яких широко використані ліпнина, позолота, різнокольоровий мармур, цінні породи дерева, розпис. Для прийомів у палаці Потоцьких були передбачені місця для під’їзду екіпажів, зали для зустрічей. Загальна площа палацу становить 3100 м².

До 1879 року тут знаходився великий міський парк. У другій половині ХХ ст. палац 38 разів ставав майданчиком для зйомок відомих фільмів та кліпів, зокрема «Д’Артаньян і три мушкетери» (двічі), «Владика Андрей», «Аташе», «Таємний щоденник Симона Петлюри» та інші. Сьогодні будова належить Львівській картинній галереї. 2010 р. з ініціативи Бориса Возницького поряд з палацем у парку було закладено Парк замків та оборонних споруд давньої України, де демонструються макети оборонних споруд у М 1:50.

Показати більше
Львівська область, вул. Коперника, 15, Львів
49.837893, 24.0268519
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок