Вірменський кафедральний собор - ViaRegiaUkraine

Вірменський кафедральний собор

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці – пам’ятка архітектури національного значення у Львові, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО; єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні.

Його найдавнішу частину 1363 р. почав будувати у вірмено-орієнтальному стилі архітектор Дорінг. 1437 р. до неї добудовано ренесансну аркаду. Середня частина храму – барокова – добудована 1630 р. Західна – найновіша – 1908 р. Над входом на подвір’я височіє вежа, споруджена 1571 р. під керівництвом архітектора Петра Красовського.

Ансамблем стала вся Вірменська вулиця: незмінне старе планування, будинки з XV по XIX століття із збереженням готичних, ренесансних та ампірних елементів. Так у центрі Львова виник чудовий архітектурний закуток, ніби перенесений з Кавказу. Його творять катедра серед цвинтаря, викладеного старими надгробками, монастирське приміщення вірменських черниць-бенедиктинок із подвір’ям, палац архиєпастирський, будинок для священика.

1925 року під час реставрації Вірменської церкви у віконній ніші знайдено мальовничі фрески кінця XIV століття: постать Ісуса, Святого Івана Богослова у візантійському стилі. На стінах храму збереглися фрески пізнішого часу, а також барельєфи духовних осіб.

Більшість розписів у Вірменській церкві належать польському художнику Янові Генрику Розену, який виконував роботи у період з 1926 по 1929 роки. Згодом він виконав чи не найгарніші розписи в приватній каплиці Папи Римського у Ватикані – в каплиці Пія ХІ.

Після Другої світової війни ансамбль Вірменської церкви використовували не для духовних потреб вірян. Церковне приміщення перетворилося на сховище музейних старожитностей. У 90-х роках ХХ ст. віруючі вірмени Львова відродили Вірменську Апостольську Церкву, яка є діючою і нині

Показати більше
Львів, вулиця Вірменська 7-13
49.8432979, 24.0310497
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок
Відкрити карту
Закрити карту