Високий замок XII-XIV ст. - ViaRegiaUkraine

Високий замок XII-XIV ст.

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Високий замок – це найвища точка міста та одна із візитівок Львова – місце, яке обов’язково варто відвідати. В минулому на цьому місці стояв спочатку дерев’яний, а потім мурований замок (наприкінці XIV ст.) – резеденція королівського старости.

Сьогодні Високий замок – це парк з оглядовим майданчиком на самій вершині земляного насипу, з якого видно все місто та територію за ним. І хоча сам парк знаходиться у центрі міста, тут в основному тихо і комфортно. Найпростіше потрапити на Високий замок можна з боку вулиці Ужгородської або Замкової, або піти “навпростець” через вулицю Княжу.

Власне, сам замок був збудований під керівництвом Короля Русі Лева Даниловича, потім – польського короля Казимира III на Замковій горі у Львові. Майже повністю розібраний протягом XIX ст. австрійцями на будівництво інших споруд, зокрема кам’яниці по вул. Личаківській, 3. Рештки мурів майже дощенту знищили у 1868-1869 рр. під час насипання копця на Люблінської унії, в результаті чого висота гори збільшилась до 413 м над рівнем моря.

Історія створення Високого замку саме як споруди відносять до XII-XIII ст. – це були дерев’яно-земляні укріплення (як і переважна більшість руських градів). Замок кілька разів руйнувався, потім відбудовувався, належав різним власникам: татаро-монголам, литовцям, полякам, шведам, австрійцям. Тут, зокрема, перебували полонені в битві під Ґрюнвальдом у 1410 році німецькі лицарі, згодом утримували княжну Гальшку Острозьку.

Згідно з описом, 1562 року був у доброму стані, мав каплицю з необхідними предметами, склепіння для «чуваючих», 10 гармат, інструменти для розбивання мурів, багато куль, дуже багато пороху, пишне королівське мешкання, муровані аркадні галереї (пол. krużganek), башти тощо.

Фрагмент стіни, що зберігся до сьогодні – це південний мур так званого пригородку – двору між головними зовнішньою та внутрішньою брамами замку. Окрім фрагменту стіни та оглядового майданчика тут ще є телевізійна вежа висотою 192 м, яка вночі красиво підсвічується різними кольорами і є впізнаваною з будь-якої точки міста

Показати більше
вул. Замкова, Львів, Львівська область, 79000
49.848609753448, 24.037313461304
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок
Відкрити карту
Закрити карту