Високий замок – це найвища точка міста та одна із візитівок Львова – місце, яке обов’язково варто відвідати. В минулому на цьому місці стояв спочатку дерев’яний, а потім мурований замок (наприкінці XIV ст.) – резеденція королівського старости.
Сьогодні Високий замок – це парк з оглядовим майданчиком на самій вершині земляного насипу, з якого видно все місто та територію за ним. І хоча сам парк знаходиться у центрі міста, тут в основному тихо і комфортно. Найпростіше потрапити на Високий замок можна з боку вулиці Ужгородської або Замкової, або піти “навпростець” через вулицю Княжу.
Власне, сам замок був збудований під керівництвом Короля Русі Лева Даниловича, потім – польського короля Казимира III на Замковій горі у Львові. Майже повністю розібраний протягом XIX ст. австрійцями на будівництво інших споруд, зокрема кам’яниці по вул. Личаківській, 3. Рештки мурів майже дощенту знищили у 1868-1869 рр. під час насипання копця на Люблінської унії, в результаті чого висота гори збільшилась до 413 м над рівнем моря.
Історія створення Високого замку саме як споруди відносять до XII-XIII ст. – це були дерев’яно-земляні укріплення (як і переважна більшість руських градів). Замок кілька разів руйнувався, потім відбудовувався, належав різним власникам: татаро-монголам, литовцям, полякам, шведам, австрійцям. Тут, зокрема, перебували полонені в битві під Ґрюнвальдом у 1410 році німецькі лицарі, згодом утримували княжну Гальшку Острозьку.
Згідно з описом, 1562 року був у доброму стані, мав каплицю з необхідними предметами, склепіння для «чуваючих», 10 гармат, інструменти для розбивання мурів, багато куль, дуже багато пороху, пишне королівське мешкання, муровані аркадні галереї (пол. krużganek), башти тощо.
Фрагмент стіни, що зберігся до сьогодні – це південний мур так званого пригородку – двору між головними зовнішньою та внутрішньою брамами замку. Окрім фрагменту стіни та оглядового майданчика тут ще є телевізійна вежа висотою 192 м, яка вночі красиво підсвічується різними кольорами і є впізнаваною з будь-якої точки міста