Гарнізонний храм святих апостолів Петра Павла (XVII ст.) - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Гарнізонний храм святих апостолів Петра Павла (XVII ст.)

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Гарнізонна церква святих апостолів Петра і Павла (відомий у Львові як костел Єзуїтів), збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù) та є однією з найбільш культових споруд Львова. Храм є першою пам’яткою барокової архітектури у Львові.

Єзуїти, які представляли авторитетний орден католицької церкви, прагнули показати, наскільки впливова і могутня католицька церква. Тому було вирішено звести у Львові величезний собор, який би дивував своїми масштабами і красою. Будівництво мурованого храму розпочато у 1610 р. і загалом тривало 20 років. 1630 року костел був завершений і освячений львівським архієпископом Яном Анджеєм Прухніцьким.

Після ліквідації ордену єзуїтів 1773 року папою римським Климентом XIV храм адаптували на гарнізонний військового командування Австрійської армії, а 1830 року розібрали костельну вежу (що обула зведена 1702 р.). 1905 року львівський римо-католицький архієпископ Йосиф Більчевський здійснив коронацію ікони Матері Божої Замилування, поміщеної в каплиці у південній наві.

Храм свв. апп. Петра і Павла є однією з найбільших культових будівель Львова: його довжина – 41 м, ширина – 22,5 м, висота – 26 м. В інтер’єрі собору Святих Петра і Павла безліч фресок, статуй, барельєфів. Але головною прикрасою храму є прекрасний вівтар в стилі бароко, який був створений в середині XVIII ст.

З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії. За часів незалежності церкву було освячено та відкрито 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України

Показати більше
Львівська область, вул. Театральна, 11, Львів
49.8409471, 24.0294956
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок