В експозиції-майстерні майстра народної творчості Василя Волівача представлені бандури, кобзи, ліри, скрипки, бугай, барабан – кожен інструмент вирізняється оригінальним оформленням. Всі інструменти виготовлені з урахуванням новаторських передумов для їхнього використання з сучасними цифровими засобами обробки звуку.
Справою життя пан Василь вважає майстрування саме струнних інструментів – властивих українській традиції, але певною мірою осучаснених.
Свій перший струнний інструмент він зробив, коли йому було 20 і станом на 2021 р. Василь Волівач вже виготовив близько пів сотні інструментів. Є в доробку майстра й ударна музична установка, але то був, швидше, досвід заради експерименту.
Надихнувшись сюжетом народної картинки про козака Мамая, в результаті експериментів з’явилася також модель малогабаритної «похідної» кобзи. З часом майстер виготовив 8-струнну кобзу з більшим корпусом і довшою мензурою – фактично винайшов інструмент, на якому можна одночасно грати бас і ритм на грифі й вести мелодію на приструнках.
Щоб кожен охочий міг «наживо» побачити ремесло пана Василя, він створив експозицію-майстерню, відремонтувавши стару хатину, в якій і проводить екскурсії, тематичні лекції, майстер-класи для дітей та дорослих. Тут ви можете почути гру музичних інструментів, створених власноруч майстром, самі пограєте та долучитесь до процесу створення інструментів.