Кафедральний костел Святої Софії - ViaRegiaUkraine
uk
  • en
  • de

Кафедральний костел Святої Софії

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Кафедральний костел Святої Софії – римо-католицький храм у Житомирі, кафедральний собор. Побудований у 1746 році, в 1789—1801 роках перебудований. Костел був побудований як вдала комбінація бароко та пізнього ренесансу. У XIX столітті костел був реконструйований, і переважним в його архітектурі стилем став класицизму. Без змін збереглося внутрішнє оздоблення храму, ліпнина і настінні розписи.

Фасад собору Святої Софії розбитий на два яруси, будівлю увінчано гострими вежами. На північний схід від костелу розташована дзвіниця, висота якої складає 26 метрів. Товщина цегляних стін кафедрального собору сягає 2 метрів. Один з пілонів будівлі прикрашений барельєфом, присвяченим знаменитому піаністу і композитору Юліушу Зарембському. Доповнюють вигляд собору іонічні і тосканські ордери, а також оздоблення веж рустами.

Нині костел – це одна з найстаріших пам’яток архітектури Житомира державного значення, яка збереглася до наших днів. У 2011 році перед собором Святої Софії був встановлений пам’ятник Папі Римському Іоанну Павлу II.

Показати більше
м. Житомир, пл. Замковий Майдан, 2
50.2549912, 28.6545847
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі (1838-1842 рр.)
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Театри, філармонія
Житомирська обласна філармонія
Архітектурні будівлі
Водонапірна вежа
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенський собор