Львівська Ратуша - ViaRegiaUkraine

Львівська Ратуша

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Львівська ратуша – адміністративний будинок у центральній частині Львова на площі Ринок. Ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, є найвищою в Україні.

Перша згадка про ратушу фігурує в документах у 1381 році, довгий час вона була дерев’яна. Ратушу перебудували у 1491. Після двох пожеж влада міста вирішила побудувати будівлю з каменю, і до кінця середніх століть це вже був цілий комплекс споруд. Третя львівська міська ратуша була збудована у стилі ренесансу у 1619 році. Частину старої вежі знесли, а на її місці виросла нова 58-метрова вежа з 4 циферблатами. На кінчику її шпиля розташовувався лев – символ міста, який зараз зберігається у Львівському історичному музеї, а також куля та орел – символи Речі Посполитої.

Протягом XVIII століття цоколь ратуші обростав різними спорудами: будували нові, руйнували старі, що з часом призвело до руйнування самої ратуші.Після обвалу вежі стару ратушу розібрали, а на її місці у 1827 року відбулось урочисте закладання нової. У 1851 році ратушу відремонтували після її пошкодження у 1848 р. австрійськими військами, а купольне звершення вежі замінили на зубчасте. А через рік на вежі встановили нові годинники, які на сьогодні є найдавнішими в Україні. Рівно о полудні тут чується гімн міста, а у вихідні з 9:00 до 19:00 через кожні дві години грає трубач

Показати більше
площа Ринок, 1, м. Львів
49.8417365, 24.0316915
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Музеї
Музей підпілля УГКЦ в м. Городок
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої філії Празького банку
Архітектурні будівлі
Колишня будівля юдейського кагалу
Архітектурні будівлі
Будівля колишнього готелю “Брістоль”
книгарня Фелікса Веста м. Броди
Архітектурні будівлі
Будівля колишньої книгарні Фелікса Веста
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Відкрити карту
Закрити карту