Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.) - ViaRegiaUkraine

Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)

Рейтинг
5
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

4 жовтня 1900 року львівський оперний театр був урочисто відкритий прем’єрою опери «Янек» В. Желенського. У 1956 році був названий на честь Івана Франка. Сьогодні це Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. А. Крушельницької.

Сама будівля була побудована на річці Полтва. Це був вимушений захід, оскільки в центрі міста практично не залишилося місць для зведення театру. Творцем став польський архітектор Зигмунт Горголевський. Будівлю прикрашає безліч скульптур і унікальний живопис. Над цим працювали такі майстри як: Антоній Попель, Петро Войтович, Тадеуш Баронч, Юліан Марковський та ін. Стиль – неоренесанс і необароко з елементами модерну. Дуже багатий інтер’єр, де є багато мармуру і позолоти, але так само використовувалися ліпнина, скульптури і живопис.

Центральний фасад будівлі прикрашає скульптура «Слава» з пальмовою гілкою. Львів’яни стали придивлятися до «Слави» і ось, одного разу, професор гінекології Марс, став стверджувати, що ліпили скульптуру з вагітної натурниці. Отримавши її адресу професор побачив жінку з дитиною – натурниця підтвердила, що дійсно була на той момент вагітна.

Ще одна цікава історія пов’язана з завісою театру «Парнас». Унікальна завіса була виконана відомим польським художником, який народився в Україні, Генріхом Семирадським. Протягом 4 років він створював свій шедевр і тепер, понад сто років, цей неймовірний витвір мистецтва радує глядачів. Подібні завіси є тільки в Ла-Скала і в Оперному театрі Кракова.

Театр сьогодні носить статус національного академічного і названий на честь видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької – найвідомішої співачки світу.

Показати більше
Львів, проспект Свободи, 28
49.844003, 24.026193
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Архітектурні будівлі
Площа Ринок
Відкрити карту
Закрити карту