Площа Ринок - ViaRegiaUkraine

Площа Ринок

Рейтинг
Натисніть, щоб оцінити
Про місце

Площа Ринок – центральний майдан у Львові, історичне серце сучасного міста, характерне явище для середньовічної архітектури європейських міст.

Після завоювання Львова польським королем Казимиром ІІІ Великим у 1349 р. центр міста був перенесений на сучасну площу Ринок. Ринок планувався за звичаями забудови німецьких міст, а для спорудження будівель були запрошені німецькі будівничі. В центрі площі розміщувалось міське управління, виконувались судові вироки, влаштовували різноманітні забави та процесії. До 1944 тут був розташований міський ринок. Не було, мабуть, в історії середньовічного Львова події, яка оминула б площу Ринок.

Площа Ринок має й певні особливості з огляду на містобудування – від площі відходять вісім вулиць, а не чотири, як було прийнято. Кожен будинок мав не лише власне архітектурне обличчя, але й власний колір, що отримало назву львівської поліхромії.

У 1793 році на Ринку було споруджено чотири фонтани, розміщені на кожному розі площі. Вони були швидше криницями, оскільки вода з них не б’є, а витікає. Дотепер на площі можна побачити скульптурні оздоблення фонтанів – образи міфічних богів – Діани, Амфітрити, Нептуна та Адоніса.

У XVIII столітті на Ринку з’явились перші ліхтарі, які працювали на гасі, а з другої половини XIX  століття тут засяяли газові ліхтарі, які були замінені на електричні 1952 року. 1894 року через площу пройшла перша колія електричного трамваю. У 1998 році всі будинки площі Ринок увійшли до списку історичної спадщини ЮНЕСКО

Показати більше
площа Ринок, м. Львів
49.841433224226, 24.032087167563
МІСЦЯ ПОБЛИЗУ
Церкви, костели, монастирі
Церква святих Ольги і Єлизавети
Фортеці, замки, палаци
Високий замок XII-XIV ст.
Фортеці, замки, палаци
Палац Потоцьких
Архітектурні будівлі
Вежа Корнякта (засновано 1578 р.)
Церкви, костели, монастирі
Архикатедральний собор Святого Юра XVIII ст.
Церкви, костели, монастирі
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (XVII ст.)
Церкви, костели, монастирі
Латинський кафедральний собор ХV ст.
Церкви, костели, монастирі
Вірменський кафедральний собор
Церкви, костели, монастирі
Домініканський собор (збудований у 1949 р.)
Архітектурні будівлі
Львівський оперний театр (заснований в 1900 р.)
Фортеці, замки, палаци
Палац Корнякта (збудований у 1580 р.)
Архітектурні будівлі
Чорна кам’яниця (збудована у 1588-1589 рр.)
Відкрити карту
Закрити карту