Житомир Архіви - ViaRegiaUkraine

Житомир

Житомирська область
15 туристичних об'єктів
Дивитися відео
Перша згадка: 1240 рік
Рейтинг
4
Натисніть, щоб оцінити
Про місто

Житомир – місто в північно-західній Україні, розташоване на річці Тетерів. Адміністративний, освітній та культурний центр Житомирської області, де працюють численні культурні заклади – 2 державні театри, понад 10 музеїв, бібліотеки, планетарій тощо. Тут у 1858 році було збудовано перший кам’яний театр в Україні, який і сьогодні є окрасою архітектури міста (тепер тут міститься обласна державна філармонія).

Місто – великий транспортний вузол: із залізничної станції Житомир розходяться п’ять напрямків; через місто пролягає автошлях М06, який поєднує Київ зі Львовом і Варшавою, Мінськ та Ізмаїл, а також автошлях E40.

У місті працює єдиний в Україні Національний музей космонавтики ім.С.П.Корольова. Це край пов’язаний також із життям і творчістю багатьох відомих музикантів. Тут народилися Борис Лятошинський і Святослав Ріхтер.

Житомир належить до найдавніших міст України – місто започатковано близько 884 року. Його центром і найзначнішою спорудою був замок, споруджений  над глибоким (близько 30 метрів) урвищем над річкою Кам’янкою (зараз на Замковій горі). У 1918 році в Житомирі протягом кількох тижнів працював уряд Української Народної Республіки.

У місті на обліку перебувають 74 пам’ятки історії, 24 пам’ятки археології, та 15 пам’яток монументального мистецтва, а також знаходиться ботанічний сад – природоохоронна територія національного значення.

Пам’ятки історико-культурного і релігійного значення у місті Житомирі включають:

Келії єзуїтського монастиря (1724), Свято-Успенський архієрейський собор на Подолі (1874), Церква Святого Іакова (1837), Семінарійський костел Святого Йоана з Дуклі (1842), Кафедральний собор Святої Софії (1789-1801), Свято-Михайлівський кафедральний собор (1856), Хрестовоздвиженська церква (1900), Свято-Преображенський кафедральний собор (1866-1874), Лютеранська кірха (1896), Водонапірна вежа (1895) та ін.

Житомирщина також багата на природні пам’ятки: на південно-західній околиці міста на берегах Тетерівського водоймища розташований гідропарк; парк «Замкова гора» знаходиться на житомирській Замковій горі, по центру парку розташований камінь на честь заснування міста; над берегом р. Тетерів знаходиться 25-ти метрова прямовисна стіна гранітного каньйону, що має статус пам`ятки природи України.

Окрасою міста є мости. Найцікавішим із них є металевий Підвісний – через р. Тетерів у парку ім. Гагаріна (був заснований бароном де Шодуаром). Довжина мосту 300 метрів. З мосту відкривається чудовий краєвид на прибережні схили, старовинні райони міста Мальованку, Корбутівку та 37-метровий монумент Слави.

Туристам пропонується безліч тематичних прогулянок на ретро-трамваї – унікальному музеї на колесах в Житомирі. За побажанням туристів він може бути прикрашений святковою ілюмінацією. Доречі, ретро-трамвай в Житомирі входить до числа найстаріших трамваїв в Україні

Показати більше
10000 Україна, Житомирська область, Житомирський р-н, м. Житомир
50.25465, 28.6586669
Обласний ТІЦ: вул. Мала Бердичівська, 25, оф. 51
+38 0412 47 44 20
Ел. пошта: zhotic@ukr.net
Сторінка у фейсбук: https://www.facebook.com/zhtic/
ЦІКАВІ МІСЦЯ
Музеї
Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова
Музеї
Музей історії ремесел «Ремісничий двір»
замкова гора житомир
Пам'ятка історії
Замкова гора
вулиця михайлівська інсталяція парасолька житомир
Цікаві місця
Пішохідна вулиця Михайлівська
Цікаві місця
Житомирський пішохідний міст
парк культури та відпочинку імені Юрія Гагаріна Житомир
Цікаві місця
Парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Музеї
Національний музей космонавтики ім. С .П. Корольова
Церкви, костели, монастирі
Костел Святого Йоана з Дуклі
Природні об’єкти
Cкеля «Голова Чацького»
Музеї
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Церкви, костели, монастирі
Свято-Михайлівський кафедральний собор
Театри, філармонія
Житомирська обласна філармонія
Архітектурні будівлі
Водонапірна вежа
Церкви, костели, монастирі
Спасо-Преображенський собор
Церкви, костели, монастирі
Кафедральний костел Святої Софії
Відкрити карту
Закрити карту